27 lutego 2016

III Niedziela Wielkiego Postu C 28.02.2016

1. Dzisiaj spotkanie Rady Parafialnej oraz POAK i PZC o godz.16.00 na plebanii.
  2. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu w Dychowie przed sumą, czyli o godz.10.30, w Bronkowie i Brzózce także przed mszami świętymi.
  3. Msze święte w tym tygodniu z racji mojego pobytu w szpitalu tylko w Dychowie w piątek o godz.17.30 i sobotę o godz.17.00.
  4. W piątek Droga Krzyżowa. W Dychowie dla dzieci, młodzieży i starszych godz.17.00. Zapraszam wszystkie dzieci, przedszkolne i szkolne, dla których zakupione zostały pomoce na Wielki Post.
  5. Tradycyjnie, w czasie nabożeństw Drogi Krzyżowej będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  6. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do godz.17.00 w intencji wynagradzającej za grzechy naszej parafii, ojczyzny i świata.
  7. Za tydzień, w niedzielę zmiana tajemnic i adoracje Najświętszego sakramentu po wszystkich mszach świętych.
  8. W przyszłą niedzielę ukaże się marcowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
  9. Parafialne Rekolekcje Wielkopostne w tym roku odbędą się od 13 do 15 marca, a szkolne od 14 do 16 marca. Rekolekcje poprowadzi diecezjalny duszpasterz chorych i niepełnosprawnych ks. Radosław Horbatowski z Głogowa.
  10. W okresie Wielkiego Postu składamy ofiary na seminarium Duchowne w kopertach rozdanych na kolędzie.
  11. Jak co roku, PZC przygotowuje paczki świąteczne dla ubogich rodzin. W sklepach naszej parafii, od jutra do niedzieli 13 marca, będą wystawione kosze na produkty żywnościowe. Zachęcamy do ofiarności. Od dzisiaj PZC rozprowadza paschaliki wielkanocne w cenie 7 zł.
  12. Marcowe i świąteczne odwiedziny chorych odbędą się w Wielki Wtorek, 22 marca.
  13. Od jutra do końca tygodnia będę przebywał w szpitalu. Wszystkie ważne sprawy duszpasterskie proszę zgłaszać w sąsiedniej parafii w Bobrowicach. Numer telefonu 683913214.
  14. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii oraz za ofiary złożone na tacę w ubiegła niedzielę przeznaczone na ogrzewanie i malowanie naszego kościoła.

Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie