3 marca 2018

III Niedziela Wielkiego Postu B – 04.03.2018

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po wszystkich mszach świętych adoracje Najświętszego Sakramentu oraz zmian tajemnic różańcowych.
  2. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła możemy nabyć za dobrowolną ofiarę, marcowy numer gazetki parafialnej, Jezu Ufam Tobie.
  3. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu: w Dychowie o godz.10.30, a w Bronkowie i Brzózce także przed mszą świętą.
  4. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego we wtorek o godz.18.30 w salce na plebanii.
  5. W piątek Droga Krzyżowa. W Dychowie i Bronkowie dla dzieci, młodzieży i starszych o godz.17.00.
  6. Tradycyjnie, w czasie nabożeństw Drogi Krzyżowej będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i dekoracje świąteczne świątyni.
  7. W piątek, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  8. W piątek 9 marca – w ramach diecezjalnej inicjatywy „24 godziny dla Pana” – w kościele św. Jadwigi Śląskiej w Krośnie Odrzańskim odbywać się będzie całodzienna Adoracja z modlitwami prowadzonymi przez przedstawicieli miejscowych Wspólnot religijnych. Program wywieszony w gablocie.
  9. Jak co roku, PZC przygotowuje paczki świąteczne dla ubogich rodzin.      W sklepach naszej parafii, są wystawione kosze na produkty żywnościowe. Zachęcamy do ofiarności. Od dzisiaj PZC rozprowadza świece wielkanocne w cenie 15 zł na pomoc dla rodzin w Aleppo w Syrii.
  10. W Okresie Wielkiego Postu, składamy ofiary na Seminarium Duchowne w kopertach rozdanych na kolędzie.
  11. Spotkanie dla rodziców i dzieci klasy III z racji odbioru szatek do I Komunii, odbędzie się 15 marca o godz.18.00 w salce na plebanii.
  12. Parafialne Rekolekcje Wielkopostne w tym roku odbędą się od 18 do 21 marca. Rekolekcje poprowadzi ks. kan. dr Piotr Kubiak, Kanclerz Kurii Biskupiej w Zielonej Górze.
  13. Marcowe i jednocześnie świąteczne odwiedziny chorych w ich domach, odbędą się we wtorek 27 marca.
  14. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.
Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie