Zawsze aktualne wiadomości

11 marca 2023

III Niedziela Wielkiego Postu A – 12.03.2023

 1. W poniedziałek 13 marca, przypada 10 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Papieża Franciszka. Modlimy się o Boże błogosławieństwo i owocny pontyfikat.
 2. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece wielkanocne w cenie 20 zł.
 3. Drogi krzyżowe w naszych kościołach: we wtorek w Brzózce, w czwartek w Bronkowie, w piątek w Dychowie o godz.17.00. Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci, młodzież i starszych. W sposób szczególny zapraszam dzieci przed I Komunią z rodzicami oraz młodzież przed sakramentem bierzmowania z klasy VII i VIII.
 4. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w Dychowie od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
 5. Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu we wszystkich kościołach przed mszami świętymi. W Dychowie o godz.7.40 i o godz.10.40. Serdecznie zapraszamy.
 6. W okresie Wielkiego Postu składamy ofiary na Seminarium Duchowne w kopertach rozdanych na spotkaniach kolędowych.
 7. Za tydzień IV Niedziela Wielkiego Postu, która nosi nazwę Laetare, czyli niedziela radości. W ty dniu obowiązuje kolor różowy szat liturgicznych. W Dychowie i w Bronkowie anonimowi darczyńcy ufundowali różowe ornaty. Zostaną poświęcone i pierwszy raz użyte. Serdeczne Bóg zapłać.
 8. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary od Grona Wspierających Ubogich, a taca w Dychowie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
 9. Wielkopostne rekolekcje w naszej parafii od 26.03.2023 do 29.03.2023. Poprowadzi je Szkoła Ewangelizacji „Syn Dawida” z Żar. Dokładne informacje na temat rekolekcji zamieszczone są w gazetce parafialnej.
 10. Biuro parafialne czynne po wcześniejszym telefonicznym umówieniu.
 11. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, kościoła i plebanii oraz na sprzątanie świątyni.
Ks. Marek Kowal – Proboszcz Parafii
p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne