Zawsze aktualne wiadomości

18 marca 2017

III Niedziela Wielkiego Postu – 19.03.2017

 1. Dzisiaj w kalendarzu św. Józefa, Oblubieńca NMP. Jednak liturgiczna uroczystość została przeniesiona na jutro, ze względu na przypadającą dzisiaj niedzielę Wielkiego Postu. Msza święta jutro w Brzózce o godz.17.00.
 2. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary od GWU, a taca w Dychowie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła parafialnego.
 3. W piątek Droga Krzyżowa. W Dychowie dla dzieci, młodzieży i starszych godz.17.00.
 4. Tradycyjnie, w czasie nabożeństw Drogi Krzyżowej będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 5. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do godz.17.00 w intencji wynagradzającej za grzechy nasze, naszej parafii, ojczyzny i świata.
 6. W sobotę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. W czasie mszy świętej o godz.17.00 Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Serdecznie zapraszamy.
 7. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu: w Dychowie o godz.10.30, a w Bronkowie i Brzózce także przed mszą świętą.
 8. Biuro parafialne czynne w środę i piątek od godz.15.30 do godz.16.30.
 9. W okresie Wielkiego Postu składamy ofiary na seminarium Duchowne w kopertach rozdanych na kolędzie.
 10. Jak co roku, PZC przygotowuje paczki świąteczne dla ubogich rodzin. W sklepach naszej parafii do soboty 8 kwietnia, będą wystawione kosze na produkty żywnościowe. Zachęcamy do ofiarności. PZC przy wyjściu z kościoła, rozprowadza świece wielkanocne w cenie 15 zł.
 11. Dekanalna pielgrzymka do Rokitna odbędzie się w sobotę 1 kwietnia. Zapisy do niedzieli 26 marca. Przy zapisie wpłata 30 zł.
 12. Parafialne Rekolekcje Wielkopostne w tym roku odbędą się od 2 do 4 kwietnia, a szkolne od 3 do 5 kwietnia. Rekolekcje poprowadzi ks. Tomasz Gierasimczyk z Wydziału Duszpasterskiego Kurii Biskupiej w Zielonej Górze.
 13. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii.
 
Ks. Marek Kowal
Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne