Zawsze aktualne wiadomości

25 kwietnia 2020

III Niedziela Wielkanocna – A – 26.04.2020

 1. W naszych kościołach od tego tygodnia może przebywać więcej osób. W Dychowie 25 osób, w Bronkowie i Brzózce po 10 osób. To w dalszym ciągu niewiele. Zapraszam w pierwszej kolejności osoby, które zamówiły intencję mszalną. Podobnie jak w ubiegłe niedziele, wszyscy, którzy będą ponad tę liczbę osób, mogą przyjąć komunię świętą przed mszą i udać się do domów. Można także uczestniczyć we mszy świętej przy kościele na zewnątrz z zachowaniem odległości między osobami.
 2. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza jeszcze świece wielkanocne w cenie 15 zł. Świece można nabywać do końca kwietnia.
 3. W piątek, 1 maja – św. Józefa, patrona ludzi pracy. Msza święta w Dychowie o godz.11.00, a po niej pierwsze nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Z racji długiego weekendu w piątek udzielam wszystkim parafianom dyspensy od pokarmów mięsnych.
 4. W pierwszy piątek miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.10.00 do 11.00 w intencji wynagradzającej za grzechy nasze, parafii, ojczyzny i świata oraz w intencji oddalenia pandemii. Zapraszam bardzo serdecznie.
 5. W tym roku Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski zostaje przeniesiona na sobotę 2 maja. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca. W najbliższą sobotę w Dychowie, nabożeństwo różańcowe połączone z majówką o godz.10.00  i msza święta o godz.11.00. W tak ważną Uroczystość dla każdego Polaka, proszę przyozdobić domy flagami narodowymi i maryjnymi. Zapraszam bardzo serdecznie.
 6. W przyszłą niedzielę,  Brzózce przypada uroczystość odpustu. Msza święta ku czci Matki Bożej Królowej Polski godz.12.30. 
 7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Nie będzie zmiany tajemnic. Odmawiamy aż do ustania pandemii te same tajemnice.
 8. Za tydzień ukaże się majowa gazetka parafialna Jezu Ufam Tobie, zarówno w wersji papierowej jak i internetowej.
 9. Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo chorych, nie będzie w tym miesiącu odwiedzin w ich domach. Bardzo proszę aby w razie pogorszenia stanu zdrowia i zagrożenie życia chorego, natychmiast informować telefonicznie, abym przybył z posługą sakramentalną.
 10. Przez cały okres wielkanocny można składać ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w  kopertach rozdanych na kolędzie.
 11. U Pani Sołtys w Dychowie można otrzymać maseczki ochronne.
 12. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary na utrzymanie naszej parafii składane na konto parafialne.
 
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne