Zawsze aktualne wiadomości

12 grudnia 2020

III Niedziela Adwentu B – GAUDETE – 13.12.2020

 1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu. Tradycyjnie jest to dzień solidarności z kapłanami seniorami. Taca przeznaczona na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.
 2. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła możemy nabyć grudniowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
 3. Poświęcone opłatki wigilijne, tradycyjnie rozprowadza Rada Parafialna. Ze względu na pandemię nie ma w tym roku list ofiarodawców. Ofiary za opłatki są przeznaczone jak każdego roku na ubezpieczenie naszych kościołów i plebanii.
 4. Są jeszcze małe świeczki wigilijne w cenie 6 zł. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece przy wyjściu z kościoła.
 5. Ksiądz proboszcz Marek zakończył już izolację po zakażeniu koronawirusem. Jednak do pracy powraca od jutra.
 6. W tym tygodniu msze święte roratnie już we wszystkich kościołach. W Dychowie w środę i piątek, w Brzózce we wtorek a w Bronkowie w czwartek o godz.17.00. Pół godziny przed mszami okazja do spowiedzi świętej. W sobotę w Dychowie msza święta także o godz.11.00 oraz tradycyjnie niedzielna msza święta o godz.17.00.
 7. Ważne spotkania dla dzieci klasy III i ich rodziców w ramach przygotowania do I Komunii. We wtorek o godz.18.00 w kościele w Dychowie spotkanie organizacyjne i przymiarka szatek do I Komunii. W piątek o godz.17.00 na mszy świętej, uroczyste poświęcenie i wręczenie medalików dla dzieci z wszystkich miejscowości. Proszę o obowiązkową obecność dzieci i rodziców.
 8. Świąteczna spowiedź tylko w Dychowie w najbliższy piątek od godz.16.00 do godz.17.00, w sobotę rano od godz.10.00 do godz.11.00 i po południu od godz.15.30 do godz.17.00. W spowiedzi pomoże nam ks. Wojciech Lechów.
 9. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.00 do 17.00.
 10. Przygotowanie żłóbka w kościele i strojenie choinek planujemy na poniedziałek 21 grudnia.
 11. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary składane także na konto parafialne na utrzymanie parafii.
 
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne