16 grudnia 2023

III Niedziela Adwentu B – 17.12.2023

1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu. Tradycyjnie jest to dzień solidarności z kapłanami seniorami. Taca przeznaczona na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.
  2. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary od Grona Wspierających Ubogich a w Dychowie zbiórka do puszek na ogrzewanie kościoła.
  3. Parafialny Zespół CARITAS rozprowadza świece wigilijne: małe w cenie 10 zł oraz duże po 20 zł, w ramach corocznej akcji Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
  4. Poświęcone opłatki wigilijne tradycyjnie rozprowadzane są przez Radę Parafialną. Ofiary za opłatki są przeznaczone jak każdego roku na ubezpieczenie naszych kościołów i plebanii.
  5. Spowiedź adwentowa w kościołach filialnych w poniedziałek: w Brzózce o godz.16.30 a w Bronkowie o godz.17.00.
  6. Przygotowanie żłóbka w naszym kościele i strojenie choinek planujemy na wtorek 19 grudnia o godz.18.00. Zapraszam chętnych parafian do pomocy.
  7. Roraty w Dychowie we wtorek, środę i piątek o godz.17.00. W Bronkowie w czwartek o godz.17.00. Zapraszam serdecznie dzieci z lampionami i serduszkami dobrych uczynków.
  8. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  9. Bardzo ważna informacja o zmianie godzin Pasterek w naszej parafii. W tym roku będą tylko dwie msze święte pasterskie, w Bronkowie o godz.20.30 i w Dychowie tylko o godz.22.00. Nie będzie Pasterki w Brzózce.
  10. Za tydzień IV Niedziela Adwentu. Jest to jednocześnie dzień wigilijny, dlatego zachowajmy tradycyjny post i polskie zwyczaje. Msze święte w ciągu dnia są obowiązkiem jak w każdą niedzielę. Pasterki nie zastąpią tego obowiązku, bowiem są to msze z Uroczystości Bożego Narodzenia.
  11. Serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, kościoła i plebanii oraz na sprzątanie świątyni.
                                                                                       Ks. Marek Kowal – Proboszcz Parafii
p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie