Zawsze aktualne wiadomości

16 grudnia 2017

III Niedziela Adwentu B – 17.12.2017

 1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu zwana Gaudete, czyli niedziela radości.
 2. Dzisiaj przypada dzień solidarności z kapłanami seniorami. Z tej racji składamy ofiary na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.
 3. Dzisiaj, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej rozprowadza „Piernikowe serca”, dekorowane przez dzieci. Dochód przeznaczony jest na nagrody dla dzieci oraz na działalność statutową Akcji Katolickiej. Serdeczne podziękowanie dla dzieci i rodziców oraz za podarowanie piernikowych serc przez cukiernię STENIA z Krosna Odrzańskiego.
 4. Dzisiaj Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary od Grona Wspierających Ubogich, a taca w Dychowie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
 5. Parafialny Zespół Caritas, po mszach świętych, rozprowadza świece wigilijne: małe w cenie 6 zł, w ramach corocznej akcji Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
 6. Spotkanie wszystkich członków Parafialnego Zespołu Caritas w poniedziałek o godz.16.30 w salce na plebanii.
 7. Rada Parafialna rozprowadza poświęcone Opłatki wigilijne. Ofiary za opłatki są przeznaczone na ubezpieczenie naszych kościołów i plebanii.
 8. We wtorek spowiedź adwentowa w naszej parafii, w Brzózce i Bronkowie o godz.17.00, a w Dychowie o godz.10.00 i o godz.18.00.
 9. Młodzież klasy III gimnazjum zapraszam do pomocy w dekorowaniu choinek w środę o godz.17.00 w kościele. Do przygotowania świątyni na święta zapraszam tradycyjnie członków Akcji Katolickiej, Rady Parafialnej, Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ  oraz wszystkich chętnych, szczególnie młodzież.
 10. Roraty w tym tygodniu ze względu na spowiedź adwentową w dekanacie, tylko w Dychowie w piątek i sobotę o godz.17.00. Serdecznie zapraszamy.
 11. W piątek w Dychowie, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
 12. Za tydzień 24 grudnia, jednocześnie IV niedziela Adwentu i Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachowajmy tradycje i zwyczaje polskie podczas wieczerzy wigilijnej. W tym dniu zgodnie z tradycją zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 13. Pasterki w kościołach naszej parafii: Brzózka o godz. 21.00, Bronków o godz.22.30, a w Dychowie o godz. 24.00. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Maki i Dziecka im. Ks. Bpa Wilhelma Pluty.
 14. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza dzieci i młodzież z parafii Dychów i Bobrowice do uczestnictwa w VII Parafialnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się 21 stycznia 2018. Zgłoszenia na kartach uczestnictwa dostępnych w kościołach i na stronie internetowej parafii Dychów do 8 stycznia włącznie.
 15. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.
Ks. Marek Kowal
Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne