14 grudnia 2019

III Niedziela Adwentu A – 15.12.2019

1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu zwana Gaudete, czyli niedziela radości.
  2. Dzisiaj w Niedzielę Radości, uroczyste przyjęcie trzech nowych ministrantów.
  3. Dzisiaj, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej rozprowadza „Piernikowe serca”, dekorowane przez dzieci. Dochód przeznaczony jest na nagrody dla dzieci oraz na działalność statutową Akcji Katolickiej. Serdeczne podziękowanie dla dzieci i rodziców za dekorowanie pierników oraz za podarowanie piernikowych serc przez „Piekarnię u Czarneckiego” z Jasienia.
  4. Dzisiaj Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary od Grona Wspierających Ubogich, a taca w Dychowie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
  5. Rada Parafialna rozprowadza poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary za opłatki są przeznaczone na ubezpieczenie naszych kościołów i plebanii.
  6. Msze święte w tym tygodniu ze względu na spowiedź w dekanacie tylko w piątek o godz.10.00 i w sobotę o godz.16.00. W sobotę ostatnie roraty. Serdecznie zapraszamy dzieci.
  7. Grudniowe i jednocześnie świąteczne, odwiedziny chorych w ich domach, jutro od godz.8.30.
  8. W środę spowiedź adwentowa w naszej parafii, w Brzózce i Bronkowie o godz.17.00, a w Dychowie o godz.10.00 i 17.45.
  9. W czwartek o godz.16.30 przygotowanie żłóbka i świąteczne dekoracje naszej świątyni. Zapraszam bardzo serdecznie do pomocy chętnych parafian, oraz tradycyjnie członków Akcji Katolickiej, Rady Parafialnej, Wspólnotę dla Intronizacji NSPJ oraz młodzież klasy VIII.
  10. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.9.30 do godz.10.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  11. Za tydzień IV Niedziela Adwentu. Tradycyjnie zbiórka do puszek na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.
  12. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.