10 grudnia 2022

III Niedziela Adwentu A – 11.12.2022

1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu. Tradycyjnie jest to dzień solidarności z kapłanami seniorami. Taca przeznaczona na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.
  2. We wtorek, 13 grudnia przypada 41 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w naszej ojczyźnie. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy za wolność Ojczyzny poświęcili swoje życie.
  3. Poświęcone opłatki wigilijne, rozprowadza Rada Parafialna. Ofiary za opłatki są przeznaczone na ubezpieczenie naszych kościołów i plebanii.
  4. W sklepach naszej parafii są wystawione kosze na produkty żywnościowe, z których przygotowane będą paczki świąteczne dla najuboższych. Akcja, którą organizuje Parafialny Zespół Caritas trwa do 15 grudnia. Zachęcamy do ofiarności.
  5. Roraty w tym tygodniu: w Dychowie w środę i piątek o godz.17.00, w Brzózce we wtorek, w Bronkowie w czwartek o godz.17.00. Serdecznie zapraszamy
  6. W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do godz.17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  7. Odwiedziny chorych z racji świąt Bożego Narodzenia, na prośbę chorego lub jego rodziny.
  8. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje adwentowy konkurs dla dzieci na wykonanie szopki betlejemskiej. Podpisane, samodzielnie wykonane prace należy oddawać do środy 14 grudnia.
  9. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary od Grona Wspierających Ubogich, a taca w Dychowie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
  10. Spowiedź parafialna przed Uroczystością Bożego Narodzenia w najbliższą niedzielę pół godziny przed wszystkimi mszami świętymi i w czasie mszy.
  11. Przygotowanie żłóbka w naszym kościele i strojenie choinek planujemy na poniedziałek 19 grudnia o godz.17.00.
  12. Serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, kościoła i plebanii oraz na sprzątanie świątyni.