Zawsze aktualne wiadomości

20 lutego 2016

II Niedziela Wielkiego Postu 21.02.2016

 1. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła, zbiórka do puszek na cele misji świętych.
 2. Dzisiaj, Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary od GWU.
 3. Dzisiejsza taca w Dychowie przeznaczona jest na planowane ogrzewanie i malowanie kościoła.
 4. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu w Dychowie przed sumą, czyli o godz.10.30, w Bronkowie i Brzózce także przed mszami świętymi.
 5. Spotkania młodzieży gimnazjalnej przed Sakramentem Bierzmowania: klasa III w środę, a klasa II w czwartek o godz.18.00 w salce na plebanii. Proszę zabrać indeksy. Młodzież klasy III w indeksach wpisuje wybrane imię świętego patrona bierzmowania.
 6. W piątek Droga Krzyżowa. W Dychowie dla dzieci, młodzieży i starszych godz.17.00. Zapraszam wszystkie dzieci, przedszkolne i szkolne, dla których zakupione zostały pomoce na Wielki Post.
 7. Tradycyjnie, w czasie nabożeństw Drogi Krzyżowej będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 8. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do godz.17.00 w intencji wynagradzającej za grzechy naszej parafii, ojczyzny i świata.
 9. Spotkanie Rady Parafialnej oraz POAK i PZC w przyszłą niedzielę o godz.16.00 na plebanii.
 10. W ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, w naszym Dekanacie Krośnieńskim w piątek 26 lutego będziemy świętowali peregrynację znaków ŚDM, którymi są Krzyż i Ikona Matki Bożej. W tym dniu w Krośnie Odrzańskim o godz.9.00 rano młodzież uroczyście wniesie znaki Światowych Dni Młodzieży do Kościoła pw. Świętej Jadwigi i do godz.10.00 będzie trwała adoracja połączona z nabożeństwem Drogi Krzyżowej. Następnie Krzyż i Ikona Matki Bożej będą uroczyście przeniesione do Zamku Piastowskiego na spotkanie z okazji 1050-lecia Chrztu Polski. O godz.10.45 znaki Światowych Dni Młodzieży odjadą na dalszą peregrynację do Starościna. Na tą niezwykłą uroczystość już dziś zapraszamy młodzież i wszystkich wiernych Dekanatu Krosno Odrzańskie.
 11. Parafialne Rekolekcje Wielkopostne w tym roku odbędą się od 13 do 15 marca, a szkolne od 14 do 16 marca. Rekolekcje poprowadzi diecezjalny duszpasterz chorych i niepełnosprawnych ks. Radosław Horbatowski z Głogowa.
 12. W okresie Wielkiego Postu składamy ofiary na seminarium Duchowne w kopertach rozdanych na kolędzie.
 13. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii.
 
Ks. Marek Kowal
Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne