16 marca 2019

II Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2019

1. Dzisiaj niedziela misyjna. Po mszach świętych zbiórka do puszek na cele misji świętych.
  2. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary od Grona Wspierających Ubogich, a taca w Dychowie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
  3. We wtorek 19 marca Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP. Msza święta w Brzózce o godz.17.30.
  4. W środę peregrynacja Obrazu św. Józefa w Krośnie Odrzańskim.         O godz.17.45 przywitanie obrazu a o godz.18.00 msza święta w kościele św. Jadwigi. W czasie mszy świętej służyć będą ministranci z całego dekanatu. Pożegnanie obrazu uroczystą mszą świętą w czwartek o godz.13.30.
  5. W piątek droga krzyżowa dla dzieci, młodzieży i starszych o godz.17.00. Zapraszam wszystkie dzieci przedszkolne i szkolne dla których zostały zakupione specjalne pomoce na Wielki Post. Na filiach droga krzyżowa we wtorek w Brzózce a w Bronkowie w czwartek o godz.17.00.
  6. Tradycyjnie, w czasie nabożeństw Drogi Krzyżowej są zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i dekoracje świąteczne świątyni.
  7. W piątek w Dychowie, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  8. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu w Dychowie o godz.10.30, w Bronkowie i Brzózce także przed mszami świętymi.
  9. W okresie Wielkiego Postu składamy ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w kopertach rozdanych na kolędzie.
  10. Jak co roku PZC Przygotowuje paczki świąteczne dla ubogich rodzin. W sklepach naszej parafii od jutra do soboty 13 kwietnia, będą wystawione kosze na produkty żywnościowe. Zachęcamy do ofiarności.
  11. Parafialne Rekolekcje Wielkopostne w tym roku odbędą się od 7 do 9 kwietnia. Rekolekcje poprowadzi ks. Sławomir Strzyżykowski, proboszcz parafii z Bytnicy.
  12. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.