11 marca 2017

II Niedziela Wielkiego Postu 12.03.2017

1. Dzisiaj zbiórka do puszek na cele misyjne. Można także wesprzeć misje wysyłając sms pod numer 72032 o treści
  2. W piątek Droga Krzyżowa. W Dychowie dla dzieci, młodzieży i starszych godz.17.00. Zapraszam wszystkie dzieci, przedszkolne i szkolne, dla których zakupione zostały pomoce na Wielki Post.
  3. Tradycyjnie, w czasie nabożeństw Drogi Krzyżowej będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  4. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do godz.17.00 w intencji wynagradzającej za grzechy nasze, naszej parafii, ojczyzny i świata.
  5. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu: w Dychowie o godz.10.30, a w Bronkowie i Brzózce także przed mszą świętą.
  6. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne tylko w piątek od godz.15.30 do godz.16.30.
  7. W sobotę ostatnia nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych z marcowej serii o godz.18.00 w salce na plebanii. Kolejna seria nauk odbędzie się dopiero w czerwcu.
  8. W okresie Wielkiego Postu składamy ofiary na seminarium Duchowne w kopertach rozdanych na kolędzie.
  9. Jak co roku, PZC przygotowuje paczki świąteczne dla ubogich rodzin. W sklepach naszej parafii, od jutra do soboty 8 kwietnia, będą wystawione kosze na produkty żywnościowe. Zachęcamy do ofiarności. Od dzisiaj PZC rozprowadza świece wielkanocne w cenie 15 zł.
  10. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary od GWU, a taca w Dychowie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła parafialnego.
  11. W przyszłą niedzielę msza święta dla dzieci o godz.11.00.
  12. Dekanalna pielgrzymka do Rokitna odbędzie się w sobotę 1 kwietnia. Zapisy do niedzieli 26 marca. Przy zapisie wpłata 30 zł
  13. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii.

Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie