Zawsze aktualne wiadomości

18 kwietnia 2020

II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego – 19.04.2020

  1. Dzisiaj II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego. W naszej parafii Uroczystość Odpustu. W tym roku ta uroczystość miała być połączona z jubileuszem 25 lecia naszej parafii. Jednak panująca pandemia przekreśliła wszystkie nasze plany. Nasze świętowanie ograniczy się do mszy świętej o godz.11.00 w intencji wszystkich Parafian i zawierzenia całej parafii Bożemu Miłosierdziu. Także dzisiaj chciałbym Was Kochani Parafianie zachęcić do modlitwy w waszych domach w Godzinie Bożego Miłosierdzia, czyli od godz.15.00 do 16.00. Zapalmy w każdym domu świecę i módlmy się Koronką oraz Litanią do Bożego Miłosierdzia dziękując za 25 lat naszej parafii i błagając o oddalenie pandemii i zawierzając parafię Jezusowi Miłosiernemu. W tej godzinie, od godz.15.00 do 16.00 ja z Najświętszym Sakramentem będę jeździł po wszystkich miejscowościach naszej parafii i błogosławił każdą wioskę oddając Was w opiekę Jezusa Miłosiernego. Bądźmy w tym czasie wszyscy razem na modlitwie. Z racji Odpustu i Jubileuszu życzę Wam Kochani Parafianie obfitości darów Jezusa Miłosiernego, zdrowia, radości, pokoju oraz mocnej wiary i ufności w Boże Miłosierdzie.
  2. Dzisiaj w czasie mszy świętej o godz.11.00 wprowadzimy do naszej świątyni relikwie błogosławionego ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny.
  3. W dzisiejszą uroczystość na mszach świętych może być obecnych jeszcze tylko 5 osób, ale wszystkich chętnych zapraszam przed każdą mszą, aby przyjąć komunię świętą.
  4. Od poniedziałku 20 kwietnia w naszym kościele, wedle nowych rozporządzeń będzie mogło przebywać jednocześnie ok. 25 osób. Jednak tak jak poprzednio zawsze pierwszeństwo mają rodziny, które zamówiły intencję mszalną. W dalszym ciągu zachęcam do korzystania z dyspensy i uczestniczenia we mszy poprzez radio i telewizję. 
  5. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza jeszcze świece wielkanocne w cenie 15 zł. Świece można nabywać do końca kwietnia.
  6. W czwartek 23 kwietnia, Uroczystość świętego Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski.
  7. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 w intencji wynagradzającej za grzechy nasze, parafii, ojczyzny i świata oraz w intencji oddalenia pandemii. Zapraszam bardzo serdecznie.
  8. W sobotę 25 kwietnia Święto świętego Marka Ewangelisty, dzień moich imienin. Proszę Was Kochani Parafianie o modlitwę w mojej intencji, zarówno w rodzinach i na mszy świętej w sobotę o godz.10.00 oraz w niedzielę o godz.11.00. Za co już dzisiaj serdecznie dziękuję.
  9. W okresie Wielkiego Postu i Wielkiej Nocy, składamy ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w kopertach rozdanych na kolędzie.
  10. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary na utrzymanie parafii składane także na konto parafialne.
 
Ks. Marek Kowal – Proboszcz Parafii
p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne