2 kwietnia 2016

II Niedziela Wielkanocna C- 03.04.2016

1. Dzisiaj w naszej parafii Uroczystość Odpustu ku czci Miłosierdzia Bożego. Uroczysta suma odpustowa o godz.13.00, którą odprawi i słowo Boże wygłosi ks. Radosław Horbatowski. Po mszy świętej, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i procesja wokół kościoła. Z racji odpustu, nie będzie mszy świętej o godz.11.00.
  2. Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca. W Dychowie na mszy świętej odpustowej o godz.13.00, a na filiach także na mszach świętych.
  3. Dzisiaj pielgrzymka maturzystów naszej diecezji na Jasną Górę.
  4. Od dzisiaj do przyszłej niedzieli trwa Tydzień Miłosierdzia. Za tydzień po wszystkich mszach świętych, zbiórka do puszek na potrzeby działalności Caritas.
  5. Spotkanie formacyjne Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Jezusa we wtorek o godz.17.30 w salce na plebanii.
  6. W tym tygodniu rozpoczynamy letni czas odprawiania mszy świętych wieczornych, czyli o godz.18.00. W sobotę msza święta pozostaje bez zmian o godz.17.00.
  7. Spotkanie młodzieży klasy III gimnazjum z rodzicami przed sakramentem bierzmowania w środę o godz.18.30 w kościele. Spotkanie rozpocznie się mszą świętą o godz.18.00. Proszę o obowiązkową obecność zarówno młodzieży jak i rodziców. Bierzmowanie odbędzie się 30 kwietnia o godz.17.00 w Krośnie Odrzańskim.
  8. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.30 do 18.00 w intencji wynagradzającej za grzechy naszych rodzin, parafii i ojczyzny.
  9. Za tydzień ukaże się kwietniowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
  10. Bóg zapłać także za ofiary na Seminarium Duchowne.
  11. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii.

Ks. Marek Kowal Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie