7 kwietnia 2018

II Niedziela Wielkanocna B – Miłosierdzia Bożego – 08.04.2018

1. Dzisiaj w naszej parafii Uroczystość Odpustu ku czci Miłosierdzia Bożego. Uroczysta suma odpustowa o godz.13.00, którą odprawi i słowo Boże wygłosi Kanclerz Kurii Biskupiej w Zielonej Górze ks. dr Piotr Kubiak. Po mszy świętej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i procesja wokół kościoła. Z racji odpustu, nie będzie mszy świętej o godz.8.00 i 11.00.
  2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Za tydzień zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.
  3. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można nabyć za dobrowolną ofiarę, kwietniowy numer gazetki parafialnej Jezu ufam Tobie.
  4. Jutro, w poniedziałek Zwiastowanie Pańskie, przeniesione z racji Wielkiego Tygodnia. Msza święta w Dychowie o godz.10.00 z Duchową Adopcją Dziecka Poczętego.
  5. Spotkanie dla młodzieży klasy III gimnazjum przed sakramentem bierzmowania w środę o godz.18.30 w salce na plebanii. Bierzmowanie młodzieży odbędzie się 19 maja w Krośnie Odrzańskim o godz.12.00.
  6. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  7. Nauki dla rodziców i chrzestnych w trzy pierwsze soboty kwietnia. Druga nauka w najbliższą sobotę o godz.18.00 w salce na plebanii.
  8. Biuro parafialne czynne według letniego programu, w środy i piątki od godz.16.00 do godz.17.00.
  9. Bóg zapłać za ofiary na Seminarium Duchowne składane w okresie Wielkiego Postu. Jeśli ktoś jeszcze chciałby taką ofiarę złożyć, to zachęcam do 15 kwietnia.
  10. Dziękuję serdecznie dla wszystkich, którzy pomogli w przygotowaniu uroczystości odpustowej w kościele i na plebanii.
  11. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.
Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie