Zawsze aktualne wiadomości

2 stycznia 2021

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim B – 03.01.2021

  1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca stycznia. Ze względu na limity osób w kościele, nie będzie zmiany tajemnic Żywego Różańca. Zapraszam tylko przewodniczące Róż Różańcowych po odbiór intencji różańcowych na Nowy Rok i rozdanie ich dla wszystkich członków wspólnot. W dalszym ciągu proszę odmawiać te same tajemnice.
  2. W środę 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze święte według porządku niedzielnego. Podczas wszystkich mszy świętych błogosławieństwo kredy, kadzidła i wody. Taca przeznaczona jest na działalność misyjną Kościoła.
  3. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.10.00 do 10.30, a następnie msza święta.
  4. Za tydzień ukaże się styczniowy numer gazetki parafialnej, Jezu Ufam Tobie.
  5. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary składane także na konto parafialne na utrzymanie parafii.
  6. Serdecznie dziękuję Wszystkim Parafianom, za tak liczne słowa współczucia z racji śmierci mojego Taty śp. Stefana oraz za udział w uroczystości pogrzebowej w Jasieniu.
  7. W tym tygodniu rozpoczynamy kolędę w naszej parafii. Ze względu na pandemię, nie będzie odwiedzin w rodzinach. Zapraszać będę mieszkańców poszczególnych miejscowości, osiedli czy ulic do kościoła na mszę świętą, która będzie odprawiana za wyznaczone na dany dzień rodziny o godz.17.00. Po mszy świętej specjalne kolędowe błogosławieństwo, rozdanie pamiątkowych obrazów na każdą rodzinę, a także obrazków i kalendarzyków parafialnych. Będą także wyłożone koperty na Seminarium Duchowne. W czasie mszy będzie można złożyć ofiarę kolędową na utrzymanie parafii. Spotkania kolędowe odbywać się będą od poniedziałku do piątku.
  8. Jutro, w poniedziałek spotkanie kolędowe w Brzózce, na mszę świętą o godz.17.00, zapraszam rodziny od stacji kolejowej do końca cała strona z ulicą kościelną i Sarnie Łęgi. We wtorek druga część Brzózki, strona przeciwna od domu nr.5 do końca, także msza święta o godz.17.00.
  9. Od czwartku spotkania kolędowe w Bronkowie, msza święta ogodz.17.00. W czwartek zapraszam mieszkańców od numeru 1 do 25, w piątek od numeru 28 do 57. W poniedziałek 11 stycznia zakończenie w Bronkowie od numeru 59 do 77 C oraz Kołatka. Od 12 stycznia spotkania kolędowe w kościele w Dychowie. Program podam w następną niedzielę.
 
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne