8 grudnia 2018

II Niedziela Adwentu C – 09.12.2018

1. Dzisiaj dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek.
  2. Parafialny Zespół Caritas, po mszach świętych, rozprowadza świece wigilijne w cenie 6 zł, w ramach corocznej akcji Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
  3. Rada Parafialna rozprowadza poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary za opłatki są przeznaczone na ubezpieczenie naszych kościołów i plebanii.
  4. Jak każdego roku, w sklepach naszej parafii są wystawione kosze na produkty żywnościowe dla najuboższych. Akcja, którą organizuje PZC potrwa do soboty 15 grudnia. Zachęcamy do ofiarności.
  5. Roraty w Dychowie w środy, piątki i soboty o godz.17.00. W Brzózce we wtorki, a w Bronkowie w czwartki. Zapraszamy wszystkie dzieci z lampionami oraz z serduszkami, na których wpisują adwentowe dobre uczynki.
  6. Spotkanie dla młodzieży klasy VII przed sakramentem bierzmowania we wtorek o godz.18.00, a klasy VIII i III gimnazjum w środę o godz.18.00 w salce na plebanii.
  7. W piątek w Dychowie, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  8. Za tydzień, w III niedzielę Adwentu, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje akcję „Piernikowe serca”. Świąteczne serca z piernika, dekorowane przez dzieci, będą rozprowadzane po mszach świętych. Dochód przeznaczony jest na nagrody dla dzieci oraz na działalność statutową Akcji Katolickiej. Zapraszamy dzieci z rodzicami oraz młodzież do dekorowania pierników, w najbliższą sobotę o godz.10.00 do salki na plebanii.
  9. W przyszłą niedzielę Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary od Grona Wspierających Ubogich, a taca w Dychowie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.
  10. Za tydzień msza święta dla dzieci o godz.11.00.
  11. Grudniowe i jednocześnie świąteczne, odwiedziny chorych, odbędą się w poniedziałek 17 grudnia od godz.9.00.
  12. Spowiedź adwentowa w naszej parafii we wtorek 18 grudnia.
  13. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.