Zawsze aktualne wiadomości

4 grudnia 2021

II Niedziela Adwentu C – 05.12.2021

 1. Dzisiaj II Niedziela Adwentu, tradycyjnie jest to dzień modlitwy i pomocy Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Po mszy świętej zbiórka do puszek.
 2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, tradycyjnie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 3. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć za dobrowolną ofiarę grudniowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
 4. Parafialny Zespół CARITAS, rozprowadza świece wigilijne: małe w cenie 7 zł oraz duże po 20 zł, w ramach corocznej akcji Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
 5. Poświęcone opłatki wigilijne, tradycyjnie rozprowadza Rada Parafialna. Ofiary za opłatki są przeznaczone jak każdego roku na ubezpieczenie naszych kościołów i plebanii.
 6. W sklepach naszej parafii są wystawione kosze na produkty żywnościowe, z których przygotowane będą paczki świąteczne dla najuboższych. Akcja, którą organizuje Parafialny Zespół Caritas potrwa do 15 grudnia. Zachęcamy do ofiarności.
 7. Jutro 6 grudnia, św. Mikołaja. Wszystkim dzieciom życzymy obfitości prezentów i miłości od najbliższych.
 8. W środę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza święta w Dychowie o godz.17.00.
 9. Spotkanie dla rodziców dzieci klasy III w ramach przygotowania do I Komunii w środę o godz.18.00 w kościele. Na spotkaniu będą rozprowadzane medaliki.
 10. Roraty w Dychowie w środy i piątki o godz.17.00, w Brzózce we wtorki a w Bronkowie w czwartki o godz.17.00. Zapraszamy wszystkie dzieci z lampionami oraz z serduszkami, na których wpisują adwentowe dobre uczynki.
 11. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
 12. Nauki przed chrztem świętym dla rodziców i chrzestnych w pierwsze trzy soboty grudnia o godz.18.00 w kościele.
 13. W przyszłą niedzielę dzień solidarności kapłanami seniorami. Taca przeznaczona na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.
 14. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla dorosłych rozpoczyna się w parafii Bobrowice. Zgłoszenia i wszelkie informacje pod numerem telefonu 683913214 lub mailowo bobrowice@diecezjazg.pl .
 15. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii i kościoła.
 
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne