9 grudnia 2023

II Niedziela Adwentu B – 10.12.2023

1. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.
  2. Parafialny Zespół CARITAS rozprowadza świece wigilijne: małe w cenie 10 zł oraz duże po 20 zł, w ramach corocznej akcji Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
  3. Poświęcone opłatki wigilijne tradycyjnie rozprowadzane są przez Radę Parafialną. Ofiary za opłatki są przeznaczone jak każdego roku na ubezpieczenie naszych kościołów i plebanii.
  4. W sklepach naszej parafii wystawione są kosze na produkty żywnościowe, z których zostaną przygotowane paczki dla ubogich rodzin. Akcję jak co roku organizuje Parafialny Zespół Caritas.
  5. Spotkanie dla rodziców dzieci klasy III w ramach przygotowania do I Komunii świętej w środę o godz.18.00 w salce na plebanii.
  6. Roraty w Dychowie w środę i piątek o godz.17.00. W Bronkowie w czwartek o godz.17.00. Zapraszam serdecznie dzieci z lampionami i serduszkami dobrych uczynków.
  7. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  8. W sobotę spowiedź adwentowa w Dychowie od godz.16.00 do 17.00. W kościołach filialnych spowiedź w poniedziałek 18 grudnia, w Brzózce o godz.16.30 a w Bronkowie o godz.17.00.
  9. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary od Grona Wspierających Ubogich a w Dychowie zbiórka do puszek na ogrzewanie kościoła.
  10. W przyszłą niedzielę dzień solidarności z kapłanami seniorami. Tradycyjnie taca przeznaczona na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.
  11. W sobotę rano, 9 grudnia do wieczności odeszła śp. Lilianna Cimek. Pogrzeb wstępnie planowany jest na wtorek. Wieczny odpoczynek…
  12. Serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, kościoła i plebanii oraz na sprzątanie świątyni.
                                                                                       Ks. Marek Kowal – Proboszcz Parafii
p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie