Zawsze aktualne wiadomości

9 grudnia 2017

II Niedziela Adwentu B – 10.12.2017

 1. Dzisiaj dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek.
 2. Dzisiaj o godz.15.00 przybędzie do naszej parafii Święty Mikołaj, aby spotkać się z dziećmi. Zapraszamy wszystkie zapisane dzieci wraz z rodzicami.
 3. Parafialny Zespół Caritas, po mszach świętych, rozprowadza świece wigilijne: małe w cenie 6 zł, a duże w cenie 13 zł, w ramach corocznej akcji Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
 4. Rada Parafialna rozprowadza poświęcone Opłatki wigilijne. Ofiary za opłatki są przeznaczone na ubezpieczenie naszych kościołów i plebanii.
 5. Jak każdego roku, w sklepach naszej parafii są wystawione kosze na produkty żywnościowe dla najuboższych. Akcja, którą organizuje PZC potrwa do soboty 17 grudnia. Zachęcamy do ofiarności.
 6. Roraty w Dychowie w środy, piątki i soboty o godz.17.00. W Brzózce we wtorki, a w Bronkowie w czwartki. Zapraszamy wszystkie dzieci z lampionami oraz z serduszkami, na których wpisują adwentowe dobre uczynki.
 7. Spotkanie dla młodzieży klasy VII przed sakramentem bierzmowania w środę o godz.17.00, a klasy II gimnazjum w środę o godz.18.00 w salce na plebanii.
 8. W piątek w Dychowie, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
 9. Za tydzień, w III niedzielę Adwentu, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje akcję „Piernikowe serca”. Świąteczne serca z piernika, dekorowane przez dzieci, będą rozprowadzane po mszach świętych. Dochód przeznaczony jest na nagrody dla dzieci oraz na działalność statutową Akcji Katolickiej. Zapraszamy dzieci z rodzicami oraz młodzież do dekorowania pierników, w najbliższą sobotę o godz.10.00 do salki na plebanii.
 10. Grudniowe i jednocześnie świąteczne, odwiedziny chorych, w przyszłą sobotę od godz.9.00.
 11. W przyszłą niedzielę Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary od Grona Wspierających Ubogich, a taca w Dychowie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.
 12. Za tydzień w niedzielę, składamy ofiary na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.
 13. Spowiedź adwentowa w naszej parafii we wtorek 19 grudnia.
 14. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.
Ks. Marek Kowal
Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
 
Ogłoszenia parafialne