7 grudnia 2019

II Niedziela Adwentu A – 08.12.2019

1. Dzisiaj Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Każdego roku 8 grudnia od godz.12.00 do godz.13.00 przypada godzina łaski dla świata. Dzisiaj kościół w Dychowie przez całą godzinę będzie otwarty, serdecznie zapraszamy.
  2. Dzisiaj dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek.
  3. Dzisiaj możemy nabyć grudniowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
  4. Parafialny Zespół Caritas, po mszach świętych, rozprowadza świece wigilijne: małe w cenie 6 zł, a duże w cenie 13 zł, w ramach corocznej akcji Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
  5. Rada Parafialna rozprowadza poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary za opłatki są przeznaczone na ubezpieczenie naszych kościołów i plebanii.
  6. Jak każdego roku, w sklepach naszej parafii są wystawione kosze na produkty żywnościowe dla najuboższych. Akcja, którą organizuje PZC potrwa do soboty 14 grudnia. Zachęcamy do ofiarności.
  7. Roraty w Dychowie w środy, piątki i soboty o godz.17.00. W Brzózce we wtorki, a w Bronkowie w czwartki. Zapraszamy wszystkie dzieci z lampionami. Przypominamy, że do 13 grudnia trwa konkurs na wykonanie ozdoby Bożonarodzeniowej. W przyszłą niedzielę na mszy świętej dla dzieci o godz.11.00 zostaną wręczone nagrody za najpiękniejsze prace.
  8. Przygotowanie dorosłych, którzy ukończyli 21 rok życia do sakramentu bierzmowania rozpoczyna się we wtorek o godz.18.30 w salce na plebanii.
  9. Spotkanie dla młodzieży klasy VII przed sakramentem bierzmowania w środę o godz.18.00 w salce na plebanii.
  10. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do godz.17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  11. Obowiązkowe nauki przed chrztem świętym dla rodziców i chrzestnych w pierwsze trzy soboty grudnia. Drugie spotkanie w najbliższą sobotę o godz.18.00 w salce na plebanii.
  12. W przyszłą niedzielę Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary od GWU, a taca w Dychowie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
  13. Za tydzień, w III niedzielę Adwentu, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje akcję „Piernikowe serca”. Świąteczne serca z piernika, dekorowane przez dzieci, będą rozprowadzane po mszach świętych. Dochód przeznaczony jest na nagrody dla dzieci oraz na działalność statutową Akcji Katolickiej. Zapraszamy dzieci z rodzicami oraz młodzież do dekorowania pierników, w sobotę o godz.10.00 do salki na plebanii.
  14. Grudniowe i jednocześnie świąteczne, odwiedziny chorych, odbędą się w poniedziałek 16 grudnia od godz.9.00.
  15. Adwentowa spowiedź parafialna w środę 18 grudnia.
  16. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.