3 grudnia 2022

II Niedziela Adwentu A – 04.12.2022

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, tradycyjnie zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz adoracje Najświętszego Sakramentu.
  2. Dzisiaj zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.
  3. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła możemy nabyć grudniowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
  4. Parafialny Zespół CARITAS rozprowadza świece wigilijne: małe w cenie 10 zł oraz duże po 20 zł, w ramach corocznej akcji Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
  5. Poświęcone opłatki wigilijne, rozprowadza Rada Parafialna. Ofiary za opłatki są przeznaczone na ubezpieczenie naszych kościołów i plebanii.
  6. W sklepach naszej parafii są wystawione kosze na produkty żywnościowe, z których przygotowane będą paczki świąteczne dla najuboższych. Akcja, którą organizuje Parafialny Zespół Caritas potrwa do 15 grudnia. Zachęcamy do ofiarności.
  7. Roraty w tym tygodniu: w Dychowie w środę, czwartek i piątek o godz.17.00, w Brzózce we wtorek o godz.17.00. Zapraszamy wszystkie dzieci z lampionami oraz z serduszkami, na których wpisują adwentowe dobre uczynki. W Bronkowie w tym tygodniu rorat nie będzie.
  8. Spotkanie z rodzicami dzieci klasy III w ramach przygotowania do I Komunii w środę o godz.18.00 w salce na plebanii.
  9. W czwartek 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza święta w Dychowie o godz.17.00.
  10. W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do godz.17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  11. Odwiedziny chorych z racji świąt Bożego Narodzenia, na prośbę chorego lub jego rodziny.
  12. W przyszłą niedzielę dzień solidarności z kapłanami seniorami. Tradycyjnie taca przeznaczona na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.
  13. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje adwentowy konkurs dla dzieci na wykonanie szopki betlejemskiej. Podpisane, samodzielnie wykonane prace należy oddawać do środy 14 grudnia.
  14. Przygotowanie dorosłych do sakramentu bierzmowania, powyżej 21 roku życia, rozpocznie się w piątek, 9 grudnia o godz.19.00 w parafii św. Jadwigi w Krośnie Odrzańskim.
  15. Serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, kościoła i plebanii oraz na sprzątanie świątyni.