3 grudnia 2016

II Niedziela Adwentu A – 04.12.2016

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie zmiana tajemnic Żywego Różańca i adoracja Najświętszego Sakramentu po wszystkich mszach świętych.
  2. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła, możemy nabyć grudniowy numer gazetki parafialnej JEZU UFAM TOBIE.
  3. Dzisiaj dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek.
  4. Parafialny Zespół Caritas po mszach świętych, sprzedaje świece wigilijne: małe w cenie 5 zł, a duże w cenie 12 zł, w ramach corocznej akcji Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
  5. Rada Parafialna rozprowadza poświęcone Opłatki wigilijne. Ofiary za opłatki są przeznaczone na ubezpieczenie naszych kościołów i plebanii.
  6. Jak każdego roku, w sklepach naszej parafii są wystawione kosze na produkty żywnościowe dla najuboższych. Akcja, którą organizuje PZC potrwa do soboty 17 grudnia. Zachęcamy do ofiarności.
  7. Zapraszamy na tradycyjne Roraty. W Dychowie w środy, piątki i soboty o godz.17.00.
  8. Spotkanie członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w środę o godz.16.15 w kośiele.
  9. Spotkanie z rodzicami dzieci klasy III w ramach przygotowania do I Komunii świętej, w środę o godz.18.00 w salce na plebanii. Proszę o obowiązkową obecność przynajmniej jednego z rodziców.
  10. W czwartek, 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza święta w Bronkowie o godz.17.00.
  11. W piątek w Dychowie, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  12. Grudniowe i jednocześnie świąteczne, odwiedziny chorych, odbędą się w sobotę 17 grudnia od godz.9.00.
  13. Za tydzień w niedzielę, składamy ofiary na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.
  14. W przyszłą niedzielę o godz.15.00 przybędzie do naszej parafii Święty Mikołaj, aby spotkać się z dziećmi. Zapraszamy wszystkie zapisane dzieci wraz z rodzicami.
  15. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii.

Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie