9 marca 2019

I Niedziela Wielkiego Postu C – 10.03.2019

1. Trawa Wielki Post. Pamiętajmy o dobrych postanowieniach a także o pokutnym charakterze tego czasu. Nie urządzajmy żadnych zabaw, hucznych i gwarnych przyjęć.
  2. W Środę spotkanie dla młodzieży klasy VIII i klasy III gimnazjum przed sakramentem bierzmowania o godz.18.00 w salce na plebanii.
  3. W piątek droga krzyżowa dla dzieci, młodzieży i starszych o godz.17.00. Zapraszam wszystkie dzieci przedszkolne i szkolne dla których zostały zakupione specjalne pomoce na Wielki Post. Na filiach droga krzyżowa we wtorek w Brzózce a w Bronkowie w czwartek o godz.17.00.
  4. Tradycyjnie, w czasie nabożeństw Drogi Krzyżowej będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i dekoracje świąteczne świątyni.
  5. W piątek w Dychowie, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  6. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu w Dychowie o godz.10.30, w Bronkowie i Brzózce także przed mszami świętymi.
  7. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary od Grona Wspierających Ubogich, a taca w Dychowie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
  8. W przyszłą niedziele msza święta dla dzieci o godz.11.00.
  9. Za tydzień zbiórka do puszek na cele misji świętych.
  10. W okresie Wielkiego Postu składamy ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w kopertach rozdanych na kolędzie.
  11. Peregrynacja Obrazu św. Józefa w Krośnie Odrzańskim 20 i 21 marca. W środę 20 marca o godz.17.45 przywitanie obrazu a o godz.18.00 msza święta w kościele św. Jadwigi. W czasie mszy świętej służyć będą ministranci z całego dekanatu. Pożegnanie obrazu uroczystą mszą świętą w czwartek o godz.13.30. Dokładny program w następną niedzielę.
  12. Parafialne Rekolekcje Wielkopostne w tym roku odbędą się od 7 do 9 kwietnia. Rekolekcje poprowadzi ks. Sławomir Strzyżykowski, proboszcz parafii z Bytnicy.
  13. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.