Zawsze aktualne wiadomości

5 marca 2022

I Niedziela Wielkiego Postu C – 06.03.2022

  1. Dzisiaj I Niedziela Wielkiego Postu i pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz adoracja Najświętszego Sakramentu po wszystkich mszach świętych.
  2. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła możemy nabyć za dobrowolną ofiarę, marcowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
  3. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Dychowie o godz.15.00. Na nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszam wszystkich parafian, ale także na poszczególne niedziele będą zapraszani mieszkańcy wyznaczonych miejscowości, ulic i domów. Dzisiaj zapraszam mieszkańców ze Starego Zagóra, Prądocinka, Osiedla nad Bobrem, Dąbek, Chromowa i Brzezinki. Na przyszłą niedzielę zapraszam mieszkańców Dychowa: ul. Rybacka od 55D do 50, 49A, 49, 47A, 48, 48A, ul. Sportowa od 56A do 63, ul. Kwiatowa od 17A do 44 i ul. Prądocińska od 67A do 64, oraz domy 7, 8, 9, 12, 13, 14. Program zaproszeń na wszystkie niedziele Wielkiego Postu znajduje się w gazetce parafialnej, w gablocie i na Facebooku.
  4. We wtorek droga krzyżowa w Brzózce a w czwartek w Bronkowie o godz.17.00, a następnie msza święta.
  5. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  6. W piątek droga krzyżowa w Dychowie dla dzieci, młodzieży i starszych o godz.17.00. Serdecznie zapraszam dzieci przed I Komunią z rodzicami oraz młodzież przed sakramentem bierzmowania klasy VII i VIII.
  7. Ofiary zbierane na nabożeństwach wielkopostnych przeznaczone tradycyjnie na kwiaty i dekoracje świąteczne kościoła.
  8. Odwiedziny chorych w ich domach tylko na wezwanie chorego lub jego rodziny.
  9. Biuro parafialne w czasie pandemii czynne tylko po umówieniu telefonicznym.
  10. Serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, kościoła i plebanii. Bardzo dziękuję za obfite ofiary do puszek składane w ubiegłą niedzielę i środę na pomoc dla Ukrainy. Na konto Caritas wpłaciłem 4 tysiące złoty.
 
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne