Zawsze aktualne wiadomości

13 lutego 2016

I Niedziela Wielkiego Postu 14.02.2016

 1. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu w Dychowie przed sumą, czyli o godz.10.30, w Bronkowie i Brzózce także przed mszami świętymi.
 2. Planowane dzisiaj spotkanie Rady Parafialnej zostaje odwołane. O następnym terminie spotkania wcześniej poinformuję.
 3. W tym tygodniu msze święte tylko w Dychowie: w środę, piątek i w sobotę.
 4. W piątek Droga Krzyżowa. W Dychowie dla dzieci, młodzieży i starszych godz.17.00. Zapraszam wszystkie dzieci, przedszkolne i szkolne, dla których zakupione zostały pomoce na Wielki Post.
 5. Przypominam młodzieży gimnazjalnej klasy II i III o obowiązku uczestniczenia w nabożeństwach Drogi Krzyżowej.
 6. Tradycyjnie, w czasie nabożeństw Drogi Krzyżowej będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 7. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do godz.17.00 w intencji wynagradzającej za grzechy naszej parafii, ojczyzny i świata.
 8. Za tydzień Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary od GWU.
 9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na cele misyjne.
 10. W przyszłą niedzielę taca w Dychowie, przeznaczona jest na planowane ogrzewanie i malowanie naszego kościoła.
 11. Za tydzień msza święta dla dzieci o godz.11.00.
 12. W ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, w naszym Dekanacie Krośnieńskim w piątek 26 lutego będziemy świętowali peregrynację znaków ŚDM, którymi są Krzyż i Ikona Matki Bożej. W tym dniu w Krośnie Odrzańskim o godz.9.00 rano młodzież uroczyście wniesie znaki Światowych Dni Młodzieży do Kościoła pw. Świętej Jadwigi i do godz.10.00 będzie trwała adoracja połączona z nabożeństwem Drogi Krzyżowej. Następnie Krzyż i Ikona Matki Bożej będą uroczyście przeniesione do Zamku Piastowskiego na spotkanie z okazji 1050-lecia Chrztu Polski. O godz.10.45 znaki Światowych Dni Młodzieży odjadą na dalszą peregrynację do Starościna. Na tą niezwykłą uroczystość już dziś zapraszamy młodzież i wszystkich wiernych Dekanatu Krosno Odrzańskie.
 13. Parafialne Rekolekcje Wielkopostne w tym roku odbędą się od 13 do 15 marca, a szkolne od 14 do 16 marca. Rekolekcje poprowadzi diecezjalny duszpasterz chorych i niepełnosprawnych ks. Radosław Horbatowski z Głogowa.
 14. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii.
Ks. Marek Kowal
Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne