27 listopada 2021

I Niedziela Adwentu C – 28.11.2021

1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu, która rozpoczyna w Kościele Nowy Rok Liturgiczny pod hasłem „ Posłani w pokoju Chrystusa”.
  2. Parafialny Zespół CARITAS, rozprowadza świece wigilijne: małe w cenie 7 zł oraz duże po 20 zł, w ramach corocznej akcji Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
  3. Poświęcone opłatki wigilijne, tradycyjnie rozprowadza Rada Parafialna. Ofiary za opłatki są przeznaczone jak każdego roku na ubezpieczenie naszych kościołów i plebanii.
  4. Jak każdego roku, w sklepach naszej parafii są wystawione kosze na produkty żywnościowe, z których przygotowane będą paczki świąteczne dla najuboższych. Akcja, którą organizuje Parafialny Zespół Caritas potrwa do 15 grudnia. Zachęcamy do ofiarności.
  5. Rozpoczynamy tradycyjne Roraty. W Dychowie w środy i piątki o godz.17.00, w Brzózce we wtorki a w Bronkowie w czwartki o godz.17.00. Zapraszamy wszystkie dzieci z lampionami oraz z serduszkami, na których wpisują adwentowe dobre uczynki.
  6. W tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  7. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  8. Odwiedziny chorych ze względu na pandemię tylko na prośbę chorego lub jego rodziny.
  9. Nauki przed chrztem świętym dla rodziców i chrzestnych w pierwsze trzy soboty grudnia. Najbliższe spotkanie w sobotę 4 grudnia o godz.18.00 w kościele.
  10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.
  11. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, tradycyjnie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  12. W przyszłą niedzielę ukaże się grudniowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
  13. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii i kościoła.