2 grudnia 2023

I Niedziela Adwentu B – 03.12.2023

1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu, która rozpoczyna w Kościele Nowy Rok Liturgiczny pod hasłem: Uczestniczę we wspólnocie Kościoła.
  2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz adoracje Najświętszego Sakramentu.
  3. Parafialny Zespół CARITAS rozprowadza świece wigilijne: małe w cenie 10 zł oraz duże po 20 zł, w ramach corocznej akcji Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
  4. Poświęcone opłatki wigilijne tradycyjnie rozprowadzane są przez Radę Parafialną. Ofiary za opłatki są przeznaczone jak każdego roku na ubezpieczenie naszych kościołów i plebanii.
  5. Spotkanie i katecheza dla rodziców dzieci klasy III w ramach przygotowania do I Komunii świętej we wtorek o godz.18.00 w salce na plebanii.
  6. W środę, 6 grudnia we wspomnienie św. Mikołaja, Roraty dla dzieci szkoły podstawowej o godz.7.00 rano, a po mszy świętej roratniej, w szkole drożdżówki i ciepłe kakao. Zapraszamy także rodziców i chętnych parafian.
  7. Roraty w Dychowie w środy i piątki o godz.17.00. W Brzózce we wtorek a w Bronkowie w czwartek o godz.17.00. Zapraszam serdecznie dzieci z lampionami i serduszkami dobrych uczynków.
  8. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.
  10. W minionym tygodniu zakończyliśmy remont zakrystii z wymianą rozdzielni prądu oraz malowaniem. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli przygotować zakrystię do tego remontu oraz po remoncie. Koszt remontu wyniósł 9300 zł. Sponsor zakupił materiały na kwotę 4800, a pozostałą kwotę 4500 zł zapłaciliśmy z celów remontowych kościoła.
  11. Serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, kościoła i plebanii oraz na sprzątanie świątyni.
                                                                                       Ks. Marek Kowal – Proboszcz Parafii
p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie