26 listopada 2022

I Niedziela Adwentu A – 27.11.2022

1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu, która rozpoczyna w Kościele Nowy Rok Liturgiczny pod hasłem „ Wierzę w Kościół Chrystusowy”.
  2. Parafialny Zespół CARITAS rozprowadza świece wigilijne: małe w cenie 10 zł oraz duże po 20 zł, w ramach corocznej akcji Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
  3. Poświęcone opłatki wigilijne, tradycyjnie rozprowadza Rada Parafialna. Ofiary za opłatki są przeznaczone jak każdego roku na ubezpieczenie naszych kościołów i plebanii.
  4. Jak każdego roku, w sklepach naszej parafii są wystawione kosze na produkty żywnościowe, z których przygotowane będą paczki świąteczne dla najuboższych. Akcja, którą organizuje Parafialny Zespół Caritas potrwa do 15 grudnia. Zachęcamy do ofiarności.
  5. Rozpoczynamy tradycyjne Roraty. W Dychowie w środy i piątki o godz.17.00, w Brzózce we wtorki a w Bronkowie w czwartki o godz.17.00. Zapraszamy wszystkie dzieci z lampionami oraz z serduszkami, na których wpisują adwentowe dobre uczynki.
  6. W tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  7. W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do godz.17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  8. Odwiedziny chorych z racji pierwszego piątku oraz świąt Bożego Narodzenia, na prośbę chorego lub jego rodziny.
  9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.
  10. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, tradycyjnie zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz adoracje Najświętszego Sakramentu.
  11. W przyszłą niedzielę ukaże się grudniowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
  12. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje adwentowy konkurs dla dzieci na wykonanie szopki betlejemskiej. Podpisane, samodzielnie wykonane prace należy oddawać do środy 14 grudnia. Cenne nagrody czekają, które będą wręczone w niedzielę 18 grudnia na mszy świętej o godz.11.00.
  13. Serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, kościoła i plebanii oraz na sprzątanie świątyni.