1 grudnia 2019

I Niedziela Adwentu A – 01.12.2019

1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu, która rozpoczyna w Kościele Nowy Rok Liturgiczny, którego hasłem jest „Eucharystia daje życie”.
  2. Dzisiaj, we wszystkich kościołach zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  3. Są jeszcze cegiełki na korony dla Matki Bożej Paradyskiej. Zapraszamy serdecznie.
  4. Parafialny Zespół Caritas, po mszach świętych, będzie rozprowadzał świece wigilijne: małe w cenie 6 zł, a duże w cenie 13 zł, w ramach corocznej akcji Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
  5. Od dzisiaj, Rada Parafialna będzie rozprowadzać poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary za opłatki są przeznaczone na ubezpieczenie naszych kościołów i plebanii.
  6. Jak każdego roku, w sklepach naszej parafii są wystawione kosze na produkty żywnościowe dla najuboższych. Akcja, którą organizuje PZC potrwa do soboty 14 grudnia. Zachęcamy do ofiarności.
  7. Rozpoczynamy tradycyjne Roraty. W Dychowie w środy, piątki i soboty o godz.17.00. W Brzózce we wtorki, a w Bronkowie w czwartki. Zapraszamy wszystkie dzieci z lampionami oraz z serduszkami, na których wpisują adwentowe dobre uczynki. Dzieciom przypominamy o konkursie na wykonanie ozdoby Bożonarodzeniowej. Prace należy oddawać do 13 grudnia.
  8. Spotkanie z rodzicami dzieci klasy III w ramach przygotowania do I Komunii świętej, w środę o godz.18.00 w salce na plebanii. Proszę o obowiązkową obecność przynajmniej jednego z rodziców.
  9. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do godz.17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  10. Obowiązkowe nauki przed chrztem świętym dla rodziców i chrzestnych w pierwsze trzy soboty grudnia. Najbliższe spotkanie w sobotę 7 grudnia o godz.18.00 w salce na plebanii.
  11. W przyszłą niedzielę ukaże się grudniowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
  12. Za tydzień Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
  13. Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.
  14. Przygotowanie dorosłych, którzy ukończyli 21 rok życia do sakramentu bierzmowania, rozpoczyna się w naszej parafii, 10 grudnia o godz.18.30 w salce na plebanii. Proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub w biurze parafialnym.
  15. Grudniowe i jednocześnie świąteczne, odwiedziny chorych, odbędą się w poniedziałek 16 grudnia od godz.9.00.
  16. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.