Zawsze aktualne wiadomości

25 grudnia 2021

Boże Narodzenie – Niedziela Świętej Rodziny 26.12.2021

  1. Dzisiaj drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia i jednocześnie Święto Świętej Rodziny, patronalne święto wszystkich rodzin chrześcijańskich. Msze święte jak w każdą niedzielę. Taca w tym dniu przeznaczona na KUL i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
  2. Gorące i serdeczne podziękowanie dla wszystkich Pań i Panów, którzy tak licznie przybyli aby przygotować szopkę, choinki i dekoracje świąteczne kościoła. Bóg zapłać sponsorom za kwiaty i nowe oświetlenie choinek oraz wszystkim parafianom za wszelką pomoc, ofiary, życzenia i życzliwość.
  3. W Polsce obowiązują nowe przepisy sanitarne co do ilości osób w kościołach. Kościoły mogą być wypełnione w 30 procentach niezaszczepionych plus zaszczepieni bez ograniczeń. Bardzo proszę aby osoby zaszczepione miały przy sobie paszport covidowy w formie papierowej bądź na smartfonie w razie kontroli.  
  4. Msze święte w tym tygodniu tylko Dychowie we wtorek o godz.17.00, w środę o godz.14.00 i 17.00 w czwartek o godz.17.00, w piątek na zakończenie roku o godz.16.00
  5. W piątek, 31 grudnia świętego Sylwestra Papieża, zakończenie starego roku. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne i uroczysta msza święta w Dychowie o godz.16.00. Zapraszam całą wspólnotę parafialną. W tym dniu z racji dyspensy ks. Biskupa Diecezjalnego jesteśmy zwolnieni z obowiązku postu
  6. W sobotę, 1 stycznia 2022r, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok. Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze święte w Dychowie o godz. 11.00 i 15.00, w Bronkowie o godz. 9.30, w Brzózce o godz. 12.30. Jest to święto nakazane dlatego jest obowiązek uczestniczenia we mszy świętej.
  7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca stycznia. Tradycyjnie zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz wręczenie intencji różańcowych na Nowy Rok.
  8. Gazetka parafialna Jezu Ufam Tobie, ukaże się za dwa tygodnie, w niedzielę 9 stycznia.
  9. Z racji pandemii nie będzie odwiedzin duszpasterskich w domach, czyli tzw. Kolędy. Odbędą się spotkania kolędowe w kościołach, podobnie jak w tym roku. Program spotkań dla poszczególnych miejscowości i rodzin ogłoszony będzie w styczniu.
Wraz ks. Wojciechem, który w naszej parafii  służy pomocą, składamy wszystkim Parafianom i Gościom najserdeczniejsze życzenia. Niech Pan Jezus umocni nas w wierze, niech Jego światło rozświetli mroki naszego umysłu i serca, byśmy zawsze wybierali prawdę i dobro. Niech zdrowie i pomyślność towarzyszy wszystkim na te święta i cały Nowy Rok.
 
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne