12 października 2024

XXVIII Niedziela Zwykła B – 13.10.2024

1. Dzisiaj w naszej ojczyźnie przeżywamy XXIV Dzień Papieski. Tradycyjnie przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierający uzdolnioną młodzież.
  2. Dzisiaj 13 października, ostatni w tym roku dzień fatimski. Nabożeństwo różańcowe z udziałem dzieci po mszy świętej z godz.11.00.
  3. Dzisiaj doroczne liczenie wiernych we wszystkich kościołach w Polsce.
  4. Jutro, 14 października przypada Dzień Nauczyciela. Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły i przedszkola składamy najserdeczniejsze życzenia oraz ofiarujemy dzisiejszą modlitwę różańcową w Ich intencji.
  5. Nabożeństwa różańcowe w tym tygodniu: w Dychowie we wtorek, środę i piątek o godz.17.00, w Bronkowie w czwartek o godz.17.00, w Brzózce w sobotę o godz.16.30. W niedziele we wszystkich kościołach pół godziny przed mszą świętą.
  6. Przymiarka szatek do pierwszej komunii dla dzieci klasy trzeciej we wtorek o godz.17.00 na plebanii.
  7. Spotkanie parafialnej grupy muzyczno-liturgicznej w środę o godz. 16 w kościele. Serdecznie zapraszamy chętne dziewczynki.
  8. Spotkanie dla młodzieży klasy VII w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania w środę o godz.18.15 w salce na plebanii.
  9. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  10. W piątek, 18 października w liturgii wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, Patrona Służby Zdrowia oraz Patrona księdza Łukasza Mielnik. Będziemy o nich pamiętać w modlitwie różańcowej o godz.17.00.
  11. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary od Grona Wspierających Ubogich.
  12. Za tydzień niedziela misyjna. Tradycyjnie zbiórka do puszek na cele misyjne.
  13. Zbliża się listopad, miesiąc pamięci modlitewnej o naszych zmarłych. Tradycyjne karty wypominkowe wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Bardzo proszę o czytelne wypisywanie imion i nazwisk zmarłych.
  14. Biuro parafialne do końca marca czynne w środy i piątki od godz.15.30 do godz. 16.00, lub po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
  15. Serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszego kościoła i parafii.

Ks. Marek Kowal – Proboszcz Parafii
p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie