31 sierpnia 2024

XXII Niedziela Zwykła B – 01.09.2024

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz adoracja Najświętszego Sakramentu po wszystkich mszach świętych.
  2. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła możemy nabyć wrześniowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie. Nasza gazetka ukazuje się z inicjatywy Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej od 2012 roku, za miesiąc ukaże się 150 numer. Zapraszamy serdecznie chętnych parafian do współredagowania gazetki. Chętnie zmieścimy ciekawe porady ogrodnicze, kuchenne, zdrowotne itp., a także może powstać kącik uśmiechu z ciekawymi anegdotami, doświadczeniami. Można zgłaszać się bezpośrednio do Redaktor Naczelnej naszej gazetki P. Ani lub do ks. Proboszcza.
  3. Dzisiaj przypada 85 rocznica wybuchu II wojny światowej. W modlitwie pamiętajmy o wszystkich poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny.
  4. Jutro, 2 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza święta w intencji wszystkich dzieci, nauczycieli, wychowawców, wszystkich pracowników szkoły i przedszkola o godz.8.00. W czasie mszy świętej poświęcimy tornistry i przybory szkolne dla dzieci klasy I. Zapraszam serdecznie wszystkich uczniów z rodzicami oraz nauczycieli. Po mszy świętej uroczysty apel na boisku szkolnym o godz.9.00.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  6. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.30 do 18.00 z okazją do spowiedzi świętej. Serdecznie zapraszam na chwilę modlitwy przed Najświętszym sakramentem.
  7. Od przyszłej soboty nie będzie mszy świętej w Dychowie o godz.17.00, bowiem jak wcześniej informowałem, msza święta niedzielna będzie odprawiana w Brzózce w soboty o godz.17.00. Z tej racji od przyszłej niedzieli nie będzie mszy świętej w Brzózce o godz.12.30. Od tego programu będą w ciągu roku pewne wyjątki, które będą na bieżąco w ogłoszeniach parafialnych.
  8. Odwiedziny chorych w ich domach według programu ustalonego z chorymi. Serdecznie i gorąco zachęcam do zgłaszania chorych w celu ich odwiedzin.
  9. Serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła i parafii.
Ks. Marek Kowal – Proboszcz Parafii
p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie