25 listopada 2023

XXXIV Niedziela Zwykła A – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 26.11.2023

1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to patronalne święto Akcji Katolickiej i Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie – Paradyżu. Taca przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych w ich domach na życzenie chorego lub jego rodziny.
  3. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  4. Za tydzień I Niedziela Adwentu, która rozpoczyna w Kościele czas Adwentu oraz Nowy Rok Liturgiczny. Należy przygotować wieńce adwentowe.
  5. Parafialny Zespół CARITAS od przyszłej niedzieli będzie rozprowadzał świece wigilijne: małe w cenie 10 zł oraz duże po 20 zł, w ramach corocznej akcji Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
  6. Poświęcone opłatki wigilijne, tradycyjnie będą rozprowadzane przez Radę Parafialną od przyszłej niedzieli. Ofiary za opłatki są przeznaczone jak każdego roku na ubezpieczenie naszych kościołów i plebanii.
  7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz adoracje Najświętszego sakramentu po wszystkich mszach świętych.
  8. Za tydzień ukaże się grudniowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
  9. W minionym tygodniu rozpoczęliśmy remont zakrystii z wymianą rozdzielni prądu oraz malowaniem. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli przygotować zakrystię do tego remontu. Wymieniliśmy także oświetlenie zewnętrzne wokół kościoła. Bardzo dziękuję wszystkim sponsorom i ofiarodawcom.
  10. Serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, kościoła i plebanii oraz na sprzątanie świątyni.
                                                                                       Ks. Marek Kowal – Proboszcz Parafii
p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie