12 sierpnia 2023

XIX Niedziela Zwykła A – 13.08.2023

1. Dzisiaj zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Instytut Filozoficzno-teologiczny w Zielonej Górze.
  2. We wtorek 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W naszej parafii msze święte: w Dychowie o godz.8.00 i 11.00, w Bronkowie o godz.9.30, w Brzózce o godz.12.30. Po wszystkich mszach świętych błogosławieństwo ziół i kwiatów. Taca przeznaczona na pomoc dla najuboższych parafii w naszej Diecezji. W tym dniu także Dożynki Diecezjalne w Rokitnie.
  3. We wtorek, w Uroczystość Wniebowzięcia Ogólnopolski Dzień Solidarności ze Słowenią zmagającą się z największą w historii powodzią. Dlatego we wszystkich kościołach w Polsce zbiórka do puszek na pomoc dla wszystkich poszkodowanych.
  4. W tygodniu msze święte w Dychowie: w środę i piątek o godz.18.00 oraz w sobotę o godz.17.00 jako niedzielna.
  5. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.30 do 18.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  6. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary od GWU, a taca w Dychowie przeznaczona na serwis kotłów gazowych do ogrzewania naszej świątyni.
  7. Msza święta dziękczynna za tegoroczne zbiory w naszej parafii tradycyjnie w ostatnią niedzielę sierpnia, czyli 27 sierpnia o godz.11.00.
  8. Biuro parafialne w czasie wakacji czynne tylko po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
  9. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, kościoła i plebanii.
                                                                                   Ks. Marek Kowal – Proboszcz Parafii
                                                                                       p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie