29 listopada 2020

I Niedziela Adwentu B – 29.11.2020

1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu, która rozpoczyna w Kościele Nowy Rok Liturgiczny pod hasłem „ Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”.
  2. Parafialny Zespół CARITAS, rozprowadza świece wigilijne: małe w cenie 6 zł oraz duże po 15 zł, w ramach corocznej akcji Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
  3. Ze względu na pandemię, Parafialny Zespół Caritas nie będzie organizował w tym roku zbiórki produktów żywnościowych do paczek dla ubogich naszej parafii.
  4. Poświęcone opłatki wigilijne, tradycyjnie rozprowadza Rada Parafialna. Ze względu na pandemię nie ma w tym roku list ofiarodawców. Ofiary za opłatki są przeznaczone jak każdego roku na ubezpieczenie naszych kościołów i plebanii.
  5. Z powodu kwarantanny księdza proboszcza nie będzie mszy świętych w tygodniu w Brzózce i Bronkowie. W Dychowie Roraty tylko w piątek o godz.17.00 oraz msza święta niedzielna w sobotę także o godz.17.00. Intencje mszalne z tygodnia ksiądz proboszcz będzie odprawiał w na plebanii. Msze święte niedzielne we wszystkich kościołach według stałego porządku.
  6. W tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  7. Odwiedziny chorych ze względu na pandemię tylko na prośbę chorego lub jego rodziny.
  8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.
  9. Za tydzień ukaże się grudniowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
  10. Wszystkie ważne sprawy duszpasterskie można konsultować z księdzem proboszczem telefonicznie, tel. 533300501.
  11. Nauki przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w grudniu są odwołane.
  12. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.