31 sierpnia 2019

XXII Niedziela Zwykła C – 01.09.2019

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca września. Tradycyjnie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  2. Dzisiaj 1 września. 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. Na prośbę Prezydenta RP, przy akceptacji wszystkich biskupów, dzisiaj o godz.14.00 będą dzwonić dzwony kościelne w całej ojczyźnie na pamiątkę tej smutnej rocznicy.
  3. Od dzisiaj możemy kupić w cenie 5 zł, diecezjalne kalendarze na przyszły rok. Zapraszamy do zakrystii.
  4. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolno-katechetycznego. Msza święta o godz. 8.00 w kościele, następnie uroczysty apel w szkole o godz.9.00.
  5. W tym tygodniu msze święte w Dychowie w środę i piątek o godz.18.00 i w sobotę o godz.17.00 oraz w Bronkowie w czwartek o godz.18.00.
  6. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  7. Odwiedziny chorych w ich domach w sobotę od godz.8.30.
  8. Ostatnie w tym roku nabożeństwo Pierwszej Soboty w najbliższą sobotę. Różaniec z rozważaniem o godz.16.30, a po nim msza święta.
  9. Obowiązkowe nauki przed chrztem świętym dla rodziców i chrzestnych odbędą się w pierwsze trzy soboty września o godz.18.00 w salce na plebanii. W najbliższą sobotę pierwsza nauka.
  10. Wrześniowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie, ukaże się w przyszłą niedzielę.
  11. W przyszłą niedzielę, Święto Narodzenia NMP. Po wszystkich mszach świętych poświęcenie ziarna siewnego i nasion.
  12. W przyszłą niedzielę Uroczystość Odpustu w sąsiedniej parafii w Bobrowicach. Msza święta odpustowa o godz.13.00.
  13. Biuro parafialne czynne w środy i piątki od godz.16.00 do godz.17.00, lub po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
  14. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.