22 kwietnia 2017

II Niedziela Wielkanocna A – Miłosierdzia Bożego 23.04.2017

1. Dzisiaj w naszej parafii Uroczystość Odpustu ku czci Miłosierdzia Bożego. Uroczysta suma odpustowa o godz.13.00, którą odprawi i słowo Boże wygłosi Kapelan Wojska Polskiego z Krosna Odrzańskiego ks. Pułkownik Jan Zapotoczny. Po mszy świętej, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i procesja wokół kościoła. Z racji odpustu, nie będzie mszy świętej o godz.11.00.
  2. Dzisiaj w Kościele rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
  3. Zgodnie z prośbą Papieża Franciszka i zarządzeniem Episkopatu Polski dzisiaj we wszystkich kościołach zbiórka do puszek na pomoc dla dotkniętej wojną Syrii.
  4. Jutro liturgiczna uroczystość Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika, a we wtorek Świętego Marka Ewangelisty.
  5. Spotkanie formacyjne Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Jezusa we wtorek o godz.18.00 w salce na plebanii.
  6. Spotkanie dzieci klasy III i rodziców w ramach bezpośredniego przygotowania do I Komunii, w środę o godz.18.30 w kościele.
  7. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 w intencji wynagradzającej za grzechy naszych rodzin, parafii, ojczyzny i świata.
  8. Za tydzień taca w Dychowie przeznaczona w całości na pokrycie kosztów instalacji ogrzewania naszego kościoła.
  9. Biuro parafialne czynne według letniego programu, w środy i piątki od godz.16.00 do godz.17.00.
  10. We wtorek, 25 kwietnia o godz.19.00 w kościele parafialnym w Pławiu rozpoczyna się kurs przedmałżeński.
  11. Bóg zapłać także za ofiary na Seminarium Duchowne.
  12. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii.

Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie