Zawsze aktualne wiadomości

26 marca 2016

Zmartwychwstanie Pańskie C – 27.03.2016

 1. Dzisiaj Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msza święta w Dychowie tylko o godz.11.00, w Bronkowie o godz.9.30 i w Brzózce o godz.12.30. Wszystkim Kochanym Parafianom i Gościom składam najserdeczniejsze życzenia. W Świętym Roku Miłosierdzia życzę nieustannej bliskości Boga bogatego w Miłosierdzie. Zdrowia, pogody w sercu i radości płynącej ze Zmartwychwstania Pańskiego oraz miłych, serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Alleluja.!!!
 2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte jak w niedzielę. W Dychowie o godz. 8.00 i 11.00. W Bronkowie o godz.9.30, w Brzózce o godz.12.30. Taca w tym dniu przeznaczona jest na KUL.
 3. W przyszłą niedzielę w naszej parafii Uroczystość Odpustu ku czci Miłosierdzia Bożego. Uroczysta suma odpustowa o godz.13.00, którą odprawi i słowo Boże wygłosi ks. Radosław Horbatowski. Po mszy świętej, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i procesja wokół kościoła. Z racji odpustu, nie będzie mszy świętej o godz.11.00.
 4. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca. W Dychowie na mszy świętej odpustowej o godz.13.00, a na filiach także na mszach świętych.
 5. Do Uroczystości Odpustu przygotowujemy się przez Nowennę do Bożego Miłosierdzia, którą rozpoczęliśmy w Wielki Piątek.
 6. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 w intencji wynagradzającej za grzechy naszych rodzin, parafii, ojczyzny i świata.
 7. W piątek, z racji Oktawy Wielkanocy nie ma obowiązku postu.
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.
 9. Dziękuję serdecznie za ofiary na Kwiaty do Bożego Grobu.
 10. Bóg zapłać także za ofiary na Seminarium Duchowne.
 11. Pragnę gorąco podziękować wszystkim Parafianom za tak liczną obecność i pobożne przeżycie Triduum Paschalnego oraz za wszelką pomoc i troskę o naszą świątynię. Serdecznie dziękuję: Parafialnemu Oddziałowi Akcji Katolickiej i Radzie Parafialnej za przystrojenie kościoła oraz przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu, dziękuję Państwu Jakubczak, Pani Organistce Annie Kasprzyk, Panu Kościelnemu Stanisławowi, Ministrantom, Lektorom oraz Strażakom OSP z Bronkowa, wszystkim zaangażowanym w procesji. Dziękuję serdecznie dla Parafialnego Oddziału Caritas za przygotowanie paczek świątecznych dla ubogich rodzin naszej parafii, a wszystkim Parafianom dziękuję za składane w sklepach produkty żywnościowe.
 12. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii.
 
Ks. Marek Kowal
Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
 
Ogłoszenia parafialne