Zawsze aktualne wiadomości

16 kwietnia 2022

Zmartwychwstanie Pańskie C – 17.04.2022

  1. Dzisiaj Niedziela Zmartwychwstania. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte w parafii w następującym porządku: dzisiaj w Dychowie o 00 i 12.30, w Bronkowie o godz.9.30, w Brzózce o godz.12.30, w poniedziałek według porządku niedzielnego.
  2. Trwa Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia.
  3. W tygodniu msze święte: we wtorek o godz.11.00, w środę, piątek o godz.18.00 oraz niedzielna msza święta w sobotę o godz.17.00. W Bronkowie w czwartek o godz.18.00.
  4. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 w intencji wynagradzającej za grzechy nasze, naszej parafii, ojczyzny i świata. W czasie adoracji okazja do spowiedzi świętej.
  5. W piątek z racji Oktawy Wielkiej Nocy nie ma obowiązku postu.
  6. W przyszłą niedzielę Święto Bożego Miłosierdzia. W naszej parafii Uroczystość Odpustu. Uroczysta msza święta z procesją o godz.13.00. Mszę świętą odprawi Ojciec Duchowny, Proboszcz Parafii w Pławiu ks. Grzegorz Słapek. Zapraszam serdecznie całą Rodzinę Parafialną.
  7. Za tydzień rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas naszej Diecezji.
  8. Serdecznie dziękuję dla osób które pomogły przygotować Ciemnicę i Boży Grób. Dziękuję bardzo ks. Wojciechowi za pomoc w spowiedziach, za wspólne celebrowanie Triduum Paschalnego oraz pomoc w odprawianiu mszy świętych. Gorąco dziękuję naszym ministrantom ze wszystkich kościołów oraz lektorkom i lektorom. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w radosne i owocne przeżycie Triduum Paschalnego. Dziękuję za ofiary składane w czasie nabożeństw wielkopostnych, które przeznaczone zostały na te przepiękne dekoracje i kwiaty w naszym kościele.
  9. Wszystkim Kochanym Parafianom i Gościom składam najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Niech Chrystus Zmartwychwstały obdaruje Was dobrym zdrowiem, nadzieją i trwałym pokojem. Niech te najważniejsze dla nas Święta będą dla wszystkich radosne, a przede wszystkim rodzinne.
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne