Zawsze aktualne wiadomości

30 marca 2024

Zmartwychwstanie Pańskie B – 31.03.2024

  1. Dzisiaj Niedziela Zmartwychwstania. Msze święte w parafii w następującym porządku: w Dychowie o 00, w Bronkowie o godz.9.30, w Brzózce o godz.12.30, w Poniedziałek Wielkanocny według porządku niedzielnego.
  2. W tygodniu msze święte: w środę, piątek o godz.18.00 oraz niedzielna msza święta w sobotę o godz.17.00. W Bronkowie w czwartek o godz.18.00.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  4. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.30 do 18.00. W czasie adoracji okazja do spowiedzi świętej.
  5. W piątek z racji Oktawy Wielkiej Nocy nie ma obowiązku postu.
  6. W przyszłą niedzielę Święto Bożego Miłosierdzia. W naszej parafii Uroczystość Odpustu. Uroczysta msza święta z procesją o godz.12.30. Mszę świętą odprawi ks. Damian Kołodziej z Zielonej Góry. Zapraszam serdecznie całą Rodzinę Parafialną. Nie będzie mszy świętej o godz.8.00. Z racji odpustu parafialnego za tydzień msza święta w Brzózce wyjątkowo o godz.11.00.
  7. Za tydzień rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas naszej Diecezji.
  8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie adoracje Najświętszego Sakramentu po wszystkich mszach świętych, a zmiana tajemnic różańcowych tylko w Bronkowie i Brzózce. W Dychowie z racji odpustu zmiana tajemnic odbędzie się w poniedziałek 8 kwietnia w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godz.18.00.
  9. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przygotowali Ciemnicę i Boży Grób. Gorąco dziękuję naszym ministrantom ze wszystkich kościołów. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w radosne i owocne przeżycie Triduum Paschalnego. Dziękuję za ofiary składane w czasie nabożeństw wielkopostnych, które przeznaczone zostały na te przepiękne dekoracje i kwiaty w naszym kościele. Dziękuję także za ofiary składane na Seminarium Duchowne.
Radosnych, pogodnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych, obfitości łask Zmartwychwstałego Pana, zdrowia, pokoju serca, wzajemnej miłości i nadziei.                                                                         
Z darem modlitwy za wszystkich Kochanych Parafian oraz Gości.
Ks. Marek Kowal – Proboszcz Parafii
p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne