Zawsze aktualne wiadomości

3 kwietnia 2021

Zmartwychwstanie Pańskie B – 04.04.2021

 1. Dzisiaj Niedziela Zmartwychwstania. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte w parafii i dzisiaj i jutro w następującym porządku: w Dychowie o godz.8.00, 11.00 i 12.30, w Bronkowie o godz.11.00, w Brzózce o godz.12.00.
 2. Przypominam, że obowiązują nowe limity osób w kościołach. W Dychowie może jednocześnie przebywać ok. 25 osób, a w Bronkowie i Brzózce ok. 10 osób. Bardzo proszę o wyrozumiałość oraz korzystać z dyspensy. Przypominam także, że z naszego kościoła w Dychowie jest całodobowa transmisja i można uczestniczyć we wszystkich nabożeństwach i mszach świętych poprzez stronę internetową parafii, na YouTube i korzystając z linka na Facebooku.
 3. Są jeszcze świece Caritas. Można je nabyć przy wyjściu z kościoła w cenie 15 zł.
 4. W tygodniu msze święte w środę, piątek o godz.18.00 oraz niedzielna msza święta w sobotę o godz.17.00. W Bronkowie w czwartek o godz.18.00.
 5. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 w intencji wynagradzającej za grzechy nasze, naszej parafii, ojczyzny i świata. W czasie adoracji okazja do spowiedzi świętej.
 6. W piątek z racji Oktawy Wielkiej Nocy nie ma obowiązku postu.
 7. W przyszłą niedzielę Święto Bożego Miłosierdzia. W naszej parafii Uroczystość Odpustu. Z racji pandemii i limitów będziemy na wszystkich mszach świętych zawierzać naszą parafię Bożemu miłosierdziu, a msza święta o godz.11.00 będzie odprawiona za wszystkich Parafian.
 8. Za tydzień rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas naszej Diecezji.
 9. W kwietniu nie będzie zmiany tajemnic Żywego Różańca. Proszę odmawiać te same tajemnice.
 10. Bóg zapłać za składane w okresie Wielkiego Postu ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne. Można jeszcze składać w okresie Wielkanocnym.
 11. Serdecznie dziękuję dla osób które pomogły przygotować Ciemnicę i Boży Grób. Dziękuję bardzo ks. Wojciechowi za pomoc w spowiedziach, za wspólne celebrowanie Triduum Paschalnego oraz pomoc w odprawianiu mszy świętych. Gorąco dziękuję naszym ministrantom oraz lektorom. Oraz wszystkim zaangażowanym w radosne i owocne przeżycie Triduum Paschalnego w tych trudnych czasach pandemii. Dziękuję za ofiary składane w okresie Wielkiego Postu, które przeznaczone zostały na te przepiękne dekoracje i kwiaty w naszym kościele.
 12. Wszystkim Kochanym Parafianom i Gościom składam najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Niech Chrystus Zmartwychwstały będzie źródłem naszej duchowej siły i nadziei. Niech te Święta mimo tylu przeszkód będą dla wszystkich radosne, a przede wszystkim pełne zdrowia. We wszystkich rodzinach niech zagości wzajemna miłość i serdeczna rodzinna atmosfera.
 13. Biuro parafialne w czasie pandemii czynne tylko po umówieniu telefonicznym.
 
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
 
Ogłoszenia parafialne