Zawsze aktualne wiadomości

31 marca 2018

Zmartwychwstanie Pańskie B – 01.04.2018

 1. Dzisiaj Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msza święta w Dychowie tylko o godz.11.00, w Bronkowie o godz.9.30 i w Brzózce o godz.12.30. Wszystkim Kochanym Parafianom i Gościom składam najserdeczniejsze życzenia. Pan Zmartwychwstały niech napełnia Wasze serca i domy pokojem i radością.  Niech obdarza nadzieją na lepsze jutro i na szczęśliwą wieczność.
 2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte jak w niedzielę. W Dychowie o godz. 8.00 i 11.00. W Bronkowie o godz.9.30, w Brzózce o godz.12.30. Taca w tym dniu przeznaczona jest na KUL. Jutro zmiana tajemnic żywego różańca.
 3. W tym tygodniu rozpoczynamy letni program odprawiania mszy świętych w dni powszednie, w Dychowie i na filiach msze święte o godz.18.00, z wyjątkiem soboty. W soboty msze święte przez cały rok o godz.17.00.
 4. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 w intencji wynagradzającej za grzechy naszych rodzin, parafii, ojczyzny i świata.
 5. W piątek, z racji Oktawy Wielkanocy nie ma obowiązku postu.
 6. W przyszłą niedzielę w naszej parafii Uroczystość Odpustu ku czci Miłosierdzia Bożego. Uroczysta suma odpustowa o godz.13.00, którą odprawi i słowo Boże wygłosi Kanclerz Kurii Biskupiej w Zielonej Górze   dr Piotr Kubiak. Po mszy świętej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i procesja wokół kościoła. Z racji odpustu, nie będzie mszy świętej o godz.8.00 i 11.00.
 7. Za tydzień ukaże się kwietniowy numer gazetki parafialnej Jezu ufam Tobie.
 8. W przyszłą niedzielę msza święta w Brzózce, wyjątkowo o godz.11.00.
 9. Za tydzień rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.
 10. Bóg zapłać za ofiary na Seminarium Duchowne składane w okresie Wielkiego Postu. Jeśli ktoś jeszcze chciałby taką ofiarę złożyć, to zachęcam do 15 kwietnia.
 11. Serdecznie dziękuję dla Parafialnego Zespołu Caritas, za przygotowanie paczek świątecznych dla ubogich rodzin naszej parafii, a wszystkim parafianom za produkty żywnościowe składane w sklepach.
 12. Serdecznie dziękuję kochanym parafianom za tak okazałe i piękne przystrojenie kościoła oraz przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu: P. Annie Kasprzyk, P. Iwonie Mielnik, P. Małgorzacie Ozga, P. Honoracie Łabędzkiej, P. Bogusławie Straszkiewicz, P. Tadeuszowi Janik oraz Weronice Kozłowskiej, Michałowi Jakubczak, Błażejowi Łabędziemu i Marcelowi Wirzman. Dziękuję Pani Organistce Annie Kasprzyk, Panu Kościelnemu Stanisławowi Nadolnemu, Ministrantom, Lektorom, Katechetom oraz Strażakom OSP z Bronkowa, wszystkim zaangażowanym w radosne i owocne przeżycie Triduum Paschalnego.
 13. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.
Ks. Marek Kowal
Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne