Zawsze aktualne wiadomości

11 kwietnia 2020

Zmartwychwstanie Pańskie A – 12.04.2020

  1. Dzisiaj Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msza święta w Dychowie tylko o godz.11.00, w Bronkowie o godz.9.30 i w Brzózce o godz.12.30. Na msze święte zapraszam rodziny, które zmówiły intencje mszalne. Wszyscy z racji pandemii korzystają z dyspensy Księży Biskupów i mogą uczestniczyć we mszach świętych poprzez radio i telewizję.
  2. Wszystkim Kochanym Parafianom i Gościom składam najserdeczniejsze świąteczne życzenia. Życzę aby Zmartwychwstały Jezus w tym trudnym, pełnym niepokoju i lęków czasie, był dla Was Wszystkich źródłem siły i  nadziei na lepsze jutro. Niech radość Zmartwychwstania będzie obecna w Waszych sercach, rodzinach i domach.  
  3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte jak w niedzielę. W Dychowie o godz. 8.00 i 11.00. W Bronkowie o godz.9.30, w Brzózce o godz.12.30. Stosujemy się w tym dniu także do znanych nam przepisów. Najważniejsze zostańmy w domach.
  4. W tych świątecznych dniach na mszach świętych może być obecnych tylko 5 osób, ale wszystkich chętnych zapraszam przed każdą mszą świętą aby przyjąć komunię świętą.
  5. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza jeszcze świece wielkanocne w cenie 15 zł. Ofiary te przeznaczone są na pomoc dla rodzin w Syrii. Świece można nabywać do końca kwietnia.
  6. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 w intencji wynagradzającej za grzechy nasze, parafii, ojczyzny i świata oraz w intencji oddalenia pandemii. Zapraszam bardzo serdecznie.
  7. W piątek, z racji Oktawy Wielkanocy nie ma obowiązku postu.
  8. W okresie Wielkiego Postu i Wielkiej Nocy, składamy ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w kopertach rozdanych na kolędzie.
  9. W przyszłą niedzielę w naszej parafii Uroczystość Odpustu ku czci Miłosierdzia Bożego. Będziemy tę uroczystość przeżywać podobnie jak święta. Na mszach świętych w Dychowie zawierzymy parafię Bożemu Miłosierdziu.
  10. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary na utrzymanie parafii składane także na konto parafialne.
 
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne