Zawsze aktualne wiadomości

8 kwietnia 2023

Zmartwychwstanie Pańskie A – 09.04.2023

  1. Dzisiaj Niedziela Zmartwychwstania. Msze święte w parafii w następującym porządku: w Dychowie o 00 i 12.30, w Bronkowie o godz.9.30, w Brzózce o godz.12.30, w Poniedziałek Wielkanocny według porządku niedzielnego.
  2. W tygodniu msze święte: w środę, piątek o godz.18.00 oraz niedzielna msza święta w sobotę o godz.17.00. W Bronkowie w czwartek o godz.18.00.
  3. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 w intencji wynagradzającej za grzechy nasze, naszej parafii, ojczyzny i świata. W czasie adoracji okazja do spowiedzi świętej.
  4. W piątek z racji Oktawy Wielkiej Nocy nie ma obowiązku postu.
  5. Spotkania indywidualne z młodzieżą klasy VIII przed sakramentem bierzmowania w sobotę od godz.11.00 do godz.12.00.
  6. W przyszłą niedzielę Święto Bożego Miłosierdzia. W naszej parafii Uroczystość Odpustu. Uroczysta msza święta z procesją o godz.12.30. Mszę świętą odprawi ks. Tomasz Matyjaszczyk, dyrektor Diecezjalnego Domu Rekolekcyjnego w Żarach. Zapraszam serdecznie całą Rodzinę Parafialną. Nie będzie mszy świętej o godz.8.00. Za tydzień msza święta w Brzózce wyjątkowo o godz.11.00.
  7. Za tydzień rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas naszej Diecezji.
  8. Serdecznie dziękuję dla osób które pomogły przygotować Ciemnicę i Boży Grób. Dziękuję bardzo ks. Wojciechowi za pomoc w spowiedziach, za wspólne celebrowanie Triduum Paschalnego oraz pomoc w odprawianiu mszy świętych. Gorąco dziękuję naszym ministrantom ze wszystkich kościołów oraz lektorkom i lektorom. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w radosne i owocne przeżycie Triduum Paschalnego. Dziękuję za ofiary składane w czasie nabożeństw wielkopostnych, które przeznaczone zostały na te przepiękne dekoracje i kwiaty w naszym kościele.
  9. Wszystkim Kochanym Parafianom i Gościom składam najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Niech Chrystus Zmartwychwstały będzie źródłem radości i pokoju w naszych sercach i naszych rodzinach.
Ks. Marek Kowal – Proboszcz Parafii
p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne