Zawsze aktualne wiadomości

15 kwietnia 2017

Zmartwychwstanie Pańskie 16.04.2017

 1. Dzisiaj Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msza święta w Dychowie tylko o godz.11.00, w Bronkowie o godz.9.30 i w Brzózce o godz.12.30. Wszystkim Kochanym Parafianom i Gościom składam najserdeczniejsze życzenia. Pan Jezus Zmartwychwstały niech umacnia Waszą wiarę, obdarza radością i pokojem serc, niech napełnia niezachwianą nadzieją na lepsze jutro i na szczęśliwą wieczność. Abyśmy napełnieni Jego darami, szli i odważnie głosili Radosną Ewangelię. 
 2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte jak w niedzielę. W Dychowie o godz. 8.00 i 11.00. W Bronkowie o godz.9.30, w Brzózce o godz.12.30. Taca w tym dniu przeznaczona jest na KUL.
 3. W tym tygodniu rozpoczynamy letni program odprawiania mszy świętych w dni powszednie, w Dychowie i na filiach msze święte do końca września o godz.18.00, z wyjątkiem soboty. W soboty msze święte przez cały rok o godz.17.00.
 4. Spotkanie z młodzieżą klasy III gimnazjum przed Sakramentem Bierzmowania w środę o godz.19.00 w salce na plebanii. Bierzmowanie 24 maja 2017.
 5. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 w intencji wynagradzającej za grzechy naszych rodzin, parafii, ojczyzny i świata.
 6. W piątek, z racji Oktawy Wielkanocy nie ma obowiązku postu.
 7. W przyszłą niedzielę w naszej parafii Uroczystość Odpustu ku czci Miłosierdzia Bożego. Uroczysta suma odpustowa o godz.13.00, którą odprawi i słowo Boże wygłosi Kapelan Wojska Polskiego z Krosna Odrzańskiego ks. Pułkownik Jan Zapotoczny. Po mszy świętej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i procesja wokół kościoła. Z racji odpustu, nie będzie mszy świętej o godz.11.00.
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.
 9. Dziękuję serdecznie za ofiary na Kwiaty do Bożego Grobu oraz za ofiary na Seminarium Duchowne.
 10. Pragnę gorąco podziękować wszystkim Parafianom za tak liczną obecność i pobożne przeżycie Triduum Paschalnego oraz za wszelką pomoc i troskę o naszą świątynię. Serdecznie dziękuję: Parafialnemu Oddziałowi Akcji Katolickiej i Radzie Parafialnej za tak okazałe i piękne przystrojenie kościoła oraz przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu, dziękuję Państwu Jakubczak, Pani Organistce Annie Kasprzyk, Panu Kościelnemu Stanisławowi, Ministrantom, Lektorom oraz Strażakom OSP z Bronkowa, wszystkim zaangażowanym w życie naszej rodziny parafialnej. Dziękuję serdecznie dla Parafialnego Oddziału Caritas za przygotowanie paczek świątecznych dla ubogich rodzin naszej parafii, a wszystkim Parafianom dziękuję za ofiarność.
 11. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii.
 
Ks. Marek Kowal
Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne