Zawsze aktualne wiadomości

20 listopada 2021

XXXIV Niedziela Zwykła B – Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – 21.11.2021

 1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to patronalne święto Akcji Katolickiej i Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie – Paradyżu. Taca w całości przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne.
 2. Dzisiaj na mszy świętej o godz.11.00 poświęcenie nowej figury Chrystusa Króla umieszczonej nad wejściem do kościoła. Serdeczne podziękowanie dla osób, które zainstalowały figurę.
 3. Dzisiaj ogólnopolska zbiórka do puszek na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej.
 4. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary od Grona Wspierających Ubogich, natomiast taca na ogrzewanie naszej świątyni będzie wyjątkowo za tydzień.
 5. Jutro, 22 listopada wspominamy św. Cecylię, patronkę organistów i chórów kościelnych. Naszej Pani organistce, Annie Kasprzyk, składamy serdeczne życzenia, Bożego błogosławieństwa i opieki świętej Cecylii na dalszą służbę w naszej parafii.
 6. Modlitwy z wypominkami za zmarłych do piątku włącznie, po mszach świętych wieczornych, a w piątek w Dychowie ostatni różaniec z wypominkami o godz.17.00 w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu.
 7. Spotkanie dla młodzieży klasy VII i VIII przed Sakramentem Bierzmowania w czwartek o godz.18.00.
 8. W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do godz.17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
 9. Za tydzień I Niedziela Adwentu, która rozpoczyna w Kościele czas Adwentu oraz Nowy Rok Liturgiczny. Należy przygotować wieńce adwentowe.
 10. Parafialny Zespół CARITAS od przyszłej niedzieli będzie rozprowadzał świece wigilijne: małe w cenie 7 zł oraz duże po 20 zł, w ramach corocznej akcji Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
 11. Poświęcone opłatki wigilijne, tradycyjnie będą rozprowadzane przez Radę Parafialną od przyszłej niedzieli. Ofiary za opłatki są przeznaczone jak każdego roku na ubezpieczenie naszych kościołów i plebanii.
 12. Kurs przedmałżeński w naszym dekanacie w Krośnie Odrzańskim w dniach od 22 do 27 listopada, codziennie nauki o godz.19.00 w Domu Parafialnym przy kościele Świętego Andrzeja ul. Nadodrzańska 6.
 13. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii i kościoła.
 
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne