Zawsze aktualne wiadomości

24 listopada 2018

XXXIV Niedziela Zwykła B – 25.11.2018

 1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to patronalne święto Akcji Katolickiej i Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie – Paradyżu. Taca w całości przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne.
 2. Dzisiaj możemy zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi, pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, komunia święta i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
 3. W piątek przypada święto św. Andrzeja Apostoła.
 4. W piątek w Dychowie, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
 5. Za tydzień I Niedziela Adwentu, która rozpoczyna w Kościele czas Adwentu oraz Nowy Rok Liturgiczny. Należy przygotować wieńce adwentowe.
 6. W przyszłą niedzielę, zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 7. Za tydzień ukaże się grudniowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
 8. Od przyszłej niedzieli Parafialny Zespół CARITAS, będzie rozprowadzał świece wigilijne: małe w cenie 6 zł oraz duże po 13 zł, w ramach corocznej akcji Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
 9. Opłatki wigilijne, tradycyjnie będą rozprowadzane przez Radę Parafialną od przyszłej niedzieli. Ofiary za opłatki są przeznaczone na ubezpieczenie naszych kościołów i plebanii.
 10. Do czwartku 29 listopada, będę przebywał na rekolekcjach kapłańskich. Wszelkie ważne spawy duszpasterskie proszę zgłaszać w sąsiedniej parafii w Bobrowicach, tel.683913214.
 11. Grudniowe i jednocześnie świąteczne, odwiedziny chorych, odbędą się w poniedziałek 17 grudnia od godz.9.00.
 12. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.
 
 
Ks. Marek Kowal – Proboszcz Parafii
p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne