Zawsze aktualne wiadomości

25 listopada 2017

XXXIV Niedziela Zwykła A – Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 26.11.2017

 1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to patronalne święto Akcji Katolickiej Taca w całości przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne.
 2. Modlitwy z wypominkami za zmarłych po mszach świętych wieczornych, do czwartku włącznie.
 3. Spotkanie Rady Parafialnej, w środę po mszy świętej wieczornej o godz.18.00 w salce na plebanii.
 4. W piątek w Dychowie, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
 5. Za tydzień I Niedziela Adwentu, która rozpoczyna w Kościele czas Adwentu oraz Nowy Rok Liturgiczny. Należy przygotować wieńce adwentowe.
 6. W przyszłą niedzielę, zmiana tajemnic Żywego Różańca i adoracja Najświętszego Sakramentu po wszystkich mszach świętych.
 7. Za tydzień ukaże się grudniowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
 8. Od przyszłej niedzieli Parafialny Zespół CARITAS, będzie rozprowadzał świece wigilijne: małe w cenie 6 zł oraz duże po 13 zł, w ramach corocznej akcji Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
 9. Opłatki wigilijne, tradycyjnie będą rozprowadzane przez Radę Parafialną od przyszłej niedzieli. Ofiary za opłatki są przeznaczone na ubezpieczenie naszych kościołów i plebanii.
 10. W niedzielę 10 grudnia, o godz.15.00 przybędzie do naszej parafii Święty Mikołaj, aby spotkać się z dziećmi. Zapisy dzieci do 30 listopada. Przy zapisie wpłata 15 zł. Zapraszamy także jak co roku Parafian aby stali się sponsorami św. Mikołaja i wspomogli go w przygotowaniu paczek.
 11. Grudniowe i jednocześnie świąteczne, odwiedziny chorych, odbędą się w sobotę 16 grudnia od godz.9.00.
 12. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary. Dziękuję z ofiary na tacę z ubiegłej niedzieli przeznaczone na pokrycie kosztów  ogrzewania kościoła.
Ks. Marek Kowal
Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
 
Ogłoszenia parafialne